› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Regał dla dzieci z szufladami - regały na zabawki i książki do pokoju dziecięcego

› poradnik ponad rok temu    26.06.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Regał dla dzieci z szufladami - regały na zabawki i książki do pokoju dziecięcego

Nowoczesne regały dla dzieci to świetny sposób nie tylko na organizację rzeczy osobistych malucha, ale i stworzenie wygodnego systemu przechowywania w pokoju dziecka. Zastanawiacie się nad zakupem tego mebla? W dzisiejszym artykule kilka słów o zaletach takiego rozwiązania.

Bajeczne regały do pokoju dziecięcego

Zapewne większość rodziców zgodzi się z nami, że urządzenie pokoju dziecka, który będzie rosnąć z maluchem i zaspokoi jego potrzeby na długie lata to duże wyzwanie. Współcześnie w tym temacie dostępnych jest naprawdę wiele pomysłowych rozwiązań - jednym z nich są m.in. regały dla dzieci, których to zalety i możliwości zastosowania znajdą się dzisiaj w centrum naszych zainteresowań. Nowoczesne regały do pokoju dziecięcego dzięki kreatywnym formom oferują wiele funkcjonalności, które można w praktyczny sposób wykorzystać do tego, aby urządzić przytulny kącik dla małego brzdąca.

Producenci dają w tym zakresie do wyboru zarówno stojące regały dla dzieci, jak i modele wiszące (przeznaczone do mocowania na ścianach), które są świetnym wyborem pod kątem aranżacji małych pomieszczeń. Spośród dostępnych wariantów dużą popularnością cieszą się regały do pokoju dziecięcego mobilne (na kółkach) i modułowe (można je ustawiać w dowolnych konfiguracjach), a także regały dla dzieci z szufladami i półkami. Ostatnie z nich to doskonałe rozwiązanie, jeśli nie wszystkie rzeczy, jakie zamierzamy zorganizować przy pomocy tego mebla nadają się do eksponowania i przetrzymywania na widoku. Warto zapoznać się z aktualną ofertą w sklepach z meblami. Dla przykładu regały dla dzieci dostępne w Sfmeble.pl spełnią wiele Twoich oczekiwań.

Regały dla dzieci z szufladami i półkami 

O tym, że regały świetnie radzą sobie w kwestii przechowywania nikogo przekonywać chyba nie musimy. Najlepszym potwierdzeniem tego są stosowane w ich przypadku rozwiązania konstrukcyjne – to głównie one pozwalają tym meblom z powodzeniem odnajdywać się w wymagających pod kątem aranżacji pokojach dziecięcych. Szczególnie dobrze w tym zakresie radzą sobie regały dla dzieci z szufladami i półkami, które oferując odpowiednio dużą ilość miejsca, pozwalają nieco zaoszczędzić przestrzeni. Dzięki nim dziecko może trzymać osobiste bibeloty w zasięgu ręki, a przy tym uczyć się samodzielności i dobrych nawyków już w pierwszych latach życia.

Na regałach, które posiadają otwarte półki i wysuwane szuflady da się przecież zorganizować naprawdę sporą ilość rzeczy. Tych przecież, jak wiemy, w pokojach dziecięcych zawsze jest pod dostatkiem. Pluszaki, ulubione gry planszowe, bajki i komiksy czy pamiątki z wakacji - moglibyśmy jeszcze długo tak wymieniać... Regały w takiej sytuacji są doskonałym wyborem, bo pozwalają łatwo stworzyć miejsce zarówno na dekoracyjne bibeloty, jak i praktyczne rzeczy, z których maluch korzysta na co dzień. Takie regały dla dzieci świetnie sprawdzają się także w temacie organizacji zabawek i książek. Kilka słów na ten temat tego ich zastosowania powiemy w kolejnej części tekstu.

Nowoczesne regały na zabawki i książki

Kwestia przechowywania książek i zabawek to coś, co czym warto pomyśleć odpowiednio wcześnie z dwóch powodów. Pierwszy z nich dotyczy oczywiście organizacji i przemyślanego wykorzystania wolnego miejsca. Z doświadczenia wiemy, że zabawki i książeczki zajmują zawsze największą część pokoju dziecka – to najczęściej one są sprawcami bałaganu w pokoju każdego brzdąca. Drugim powodem jest urządzenie funkcjonalnego kącika dla malucha na długie lata, mając na uwadze zmiany jakie nastąpią. Tutaj mamy na myśli przygotowanie go na okres dorastania i rozpoczęcie edukacji.

Regały w takim przypadku to strzał w dziesiątkę. Uniwersalna uroda tych mebli pozwala z powodzeniem wykorzystać ich potencjał zarówno w pokoju przedszkolaka, jak i nastolatka. Otwarte półki to idealna przestrzeń dla książek, zabawek czy gier planszowych. Szczególnie regały dla dzieci szufladami dobrze zdają egzamin w tym temacie, bo pozwalają ukryć bałagan lub to, co nie powinno się znaleźć się w zasięgu wzroku. Takie rozwiązanie ma jeszcze jeden ogromny plus - po zorganizowane w ten sposób rzeczy maluch może sięgać bez pomocy dorosłego, a to jak wiadomo, najlepsza droga do nauki utrzymania porządku i samodzielności.

Regał dla dziecka - co warto wiedzieć przed zakupem?

Regały do pokoju dziecięcego to meble o stosunkowo prostych formach, które oferują ilość miejsca proporcjonalną do swoich fizycznych możliwości. Takie elementy wyposażenia wnętrz oprócz standardowych półek, bardzo często posiadają dodatkowe udogodnienia w postaci zamykanych szafek czy wysuwanych szuflad. To świetne rozwiązania nie tylko pod kątem organizacji, ale i przechowywania rzeczy o różnych gabarytach. Dzielące je różnice to jednak nie tylko te dotyczące stosowanych rozwiązań konstrukcyjnych, ale i materiałów czy kolorystyki.

Producenci proponują w tym zakresie regały dla dzieci z naturalnego drewna, płyty mdf czy metalu w różnych formach i rozmiarach. Pierwsze z nich cieszą się największym zainteresowaniem, bo są uniwersalne i bardzo praktyczne w użytkowaniu. Takie regały potrafią łatwo odnaleźć się w różnych konfiguracjach, a co za tym idzie - służyć przez naprawdę długie lata. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że takie modele spełniają dobrze swoje funkcje, jeśli są prawidłowo dopasowane do potrzeb malucha. Regał w żadnym wypadku nie powinien chwiać się pod naporem ciężaru, posiadać ostrych kantów czy być wykonany z materiałów mogących szkodzić zdrowiu dziecka.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.