› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Ratuj jeże ja w Ciebie wierzę!

› bieżące 24 dni temu    10.11.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ratuj jeże ja w Ciebie wierzę! fot. Nadesłane

Dlaczego warto chronić jeże? Co im zagraża i jak im skutecznie pomóc? Na te i wiele innych pytań odpowiadali uczestnicy I Sejmiku Przyrodniczego „Ratujemy życie”, jaki odbył się 8 listopada w Szkole Podstawowej nr 23 w Elblągu. Partnerami wydarzenia byli Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej oraz Centrum Radioterapii i Usprawniania NU-MED.

10 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża. To świetna okazja do dyskusji nad ochroną tego zagrożonego gatunku. 19 uczniów z 9 elbląskich szkół podstawowych poznało ciekawostki związane z jeżami oraz zagrożenia płynące ze strony człowieka. W ramach wydarzenia uczniowie wzięli udział w potyczkach przyrodniczych i stworzyli „dekalog pomocy jeżykom”.

Ponadto młodzi przyrodnicy opracowali szereg haseł zachęcających do większej uwagi nad ochroną jeży, ale i dostrzeżenia ich pożyteczności m.in. „Jeż pogromca szkodników”, „Zostaw liście tam śpi jeż”, „Ratuj jeże ja w Ciebie wierzę”, „Tu pilnuje jeż! Zakaz stosowania pestycydów!”. Wypracowane wnioski zaprezentowali zaproszonym gościom i opiekunom jako apel młodego pokolenia o podjęcie działań związanych z ochroną jeży.

Opiekunowie oraz zaproszeni goście w trakcie prac młodzieży wzięli udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie z elbląskich Szkół Podstawowych nr 1, 4, 6, 15, 23, 25, Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych nr 1 i 2 oraz Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK im. Św. Franciszka wraz z opiekunami.

Organizatorem Sejmiku była Szkoła Podstawowa nr 23 w Elblągu a partnerami: Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej oraz Centrum Radioterapii i Usprawniania NU-MED przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. Wsparcie udzielił również Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach prowadzony przez Fundację "Zwierzętom w potrzebie" oraz Departament Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.