› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Przerwij odpoczynek na plaży i uratuj życie małej Hani, chorej na białaczkę

› dzieci i rodzina ponad rok temu    1.08.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Przerwij odpoczynek na plaży i uratuj życie małej Hani, chorej na białaczkę

O walce z białaczką małej Bianki pisaliśmy wielokrotnie. Ostatnio o pokonaniu choroby. Teraz Natalia Wielgat, mama dziewczynki apeluje o pomoc dla dwuletniej Hani, która leczyła się z Bianką: "Ty możesz uratować jej życie !!!! Zarejestruj się na https://www.dkms.pl/pl i zostań dawcą szpiku". Jest także możliwość rejestracji w najbliższą niedzielę w Stegnie, Gdańsku i Nowym Dworze Gd.

Walkę o życie małej Bianki chorej na białaczkę wspierali nasi Czytelnicy od początku jej choroby. Najpierw było przygotowanie do przeszczepu, potem sama operacja, po niej znów leczenie i jeszcze wiele dni izolacji. Teraz zwycięstwo! Choroba pokonana.

Natalia Wielgat, mama dziewczynki wie co znaczy walka o życie własnego dziecka. Apeluje więc do ludzi dobrej woli o pomoc dla dwuletniej Hani z Nowego Dworu Gdańskiego, która leczyła się razem z Bianką. Hania bez powikłań zniosła chemię, a podczas dalszego leczenia już w domu, choroba wróciła.

Brakuje słów, aby opisać jaką Hania jest wspaniałą córeczką i siostrą - radosną, energiczną i ciekawą świata... Ciężko mówić o jej marzeniach i pasjach w momencie, gdy przebywa w szpitalu walcząc z tak ciężką chorobą

– to słowa mamy dwuletniej Hani, której córka choruje na nowotwór krwi.

Dziewczynka uwielbia zabawy na świeżym powietrzu, w piaskownicy i na zjeżdżalni. Niestety, to wszystko co dla innych dzieci w jej wieku jest codziennością, dla małej Hani pozostaje nieosiągalnym na tę chwilę marzeniem.

Hania ma zaledwie 2 lata, a przeszła już więcej niż niejeden dorosły. Po raz pierwszy białaczka limfoblastyczna została zdiagnozowana u niej w czerwcu 2016 r. Niespełna 6 miesięcy po zakończeniu leczenia szpitalnego podczas standardowej kontroli została postawiona diagnoza nawrotu choroby. Tym razem chemioterapia nie wystarczy.

Jedyną szansą na powrót do zdrowia dla Hani jest przeszczep szpiku. Niestety nikt z rodziny dziewczynki nie może jej pomóc. Hania potrzebuje pomocy od dawcy niespokrewnionego, czyli może właśnie od Ciebie! Dlatego, przyjdź, zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku, daj szanse na życie Hani i innym potrzebującym

- czytamy w apelu na Facebooku.

Przerwij na chwilę odpoczynek na plaży, by uratować Hanię. Rejestracja potencjalnych dawców szpiku odbędzie się:

5 sierpnia 2017, godz. 12:00-18:00
Gdańsk  - Targ Węglowy Deptak i przy Molo Brzeźno

6 sierpnia 2017, godz. 12:00-18:00
Nowy Dwór Gdański - Plac przy Żuławskim Parku Historycznym, ul. Mikołaja Kopernika 17
Stegna - Urząd Gminy, ul. Gdańska 34

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.