› poradnik |
ponad rok temu
19.06.2020 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Nie da się ukryć, że wartościową przekąskę dla dziecka jest chyba znaleźć najtrudniej. Niestety okazuje się, że na sklepowych półkach niemal wszystkie produkty, które są dedykowane dla najmłodszych, zawierają w składzie syrop glukozowo-fruktozowy, a także ogromne ilości cukru i olej palmowy. Co więcej, w kolejce do kasy kuszą także żelki i lizaki w kolorowych opakowaniach. Z tego tekstu dowiesz się czym poczęstować dziecko, gdy zgłodnieje np. podczas spaceru na świeżym powietrzu.
Okazuje się, że przekąski dla dzieci to tak naprawdę temat rzeka. Wiele rodziców zastanawia się - dawać, nie dawać, zapychają, czy może jednak nie zapychają? A może po prostu sama nazwa ma negatywny wydźwięk, a tak naprawdę przekąski nie są niczym złym. W tym tekście skupimy się na nieco starszych dzieciach, powyżej 2 roku życia. Maluchy w takim wieku powinny spożywać pięć posiłków dziennie, przede wszystkim regularnie i zdrowo, czyli 3 duże posiłki (śniadanie, obiad i kolację) oraz 2 przekąski (np. drugie śniadanie i podwieczorek tuż przed kolacją). Niestety “zapychanie” dziecka co chwilę przekąskami sprawia, że nasza pociecha nie odczuwa głodu i nie spożywa konkretnych porcji na dania główne. Co z drugiej strony sprawia, że jego organizm wciąż pracuje i trawi bez chwili odpoczynku.
Z pewnością każdy rodzic wielokrotnie widział reklamy, w których poszczególni producenci podkreślają, że mają w swojej ofercie najlepszą przekąskę dla naszego dziecka. Niestety, jeśli bliżej przyjrzymy się poszczególnym produktom i poznamy ich skład, to stwierdzimy, że tego typu przekąski naładowane cukrem należy omijać szerokim łukiem. Czy istnieją jednak zdrowe i bezpieczne produkty, które znajdziemy na sklepowych półkach?
Bakalie
Bakalie z pewnością towarzyszą wielu maluchom już od momentu rozszerzania diety. Niezależnie od tego, czy wybieramy się w krótką podróż, czy idziemy na spacer, warto zainwestować w bakalie pakowane pojedynczo. Oczywiście możemy wybrać także mieszankę, jeśli nasz maluch toleruje wszystkie składniki. Jeżeli jednak ma np. swoje ulubione orzechy wybierajmy produkty pakowane pojedynczo. Gdy wybieramy się na wycieczkę, bakalie możemy spakować w pudełko, w którym zmieścimy co najmniej kilka rodzajów orzechów itd.
Owoce i warzywa liofilizowane
Zarówno owoce, jak i warzywa liofilizowane są z pewnością dobrym wyborem. Tego typu przekąski możemy także wykorzystać nie tylko jako przekąskę, lecz także jako dodatek np. do naleśników czy budyniu. To idealne rozwiązanie, gdy naszemu maluchowi marzą się np. truskawki, a na sezon truskawkowy musimy jeszcze trochę poczekać.
Kabanosy Gryzzale to nie tylko pyszna, lecz także pełnowartościowa i pożywna przekąska wyprodukowana w 100% z mięsa drobiowego. Gryzzale charakteryzują się także obniżoną zawartością soli i tłuszczów. Co więcej, są one pozbawione konserwantów, glutaminianów i sztucznych barwników. Wysokiej jakości kabanosy Gryzzale to produkty o bardzo wysokiej zawartości mięsa 170 g na 100 g suszonych kiełbasek to doskonałe źródło energii z łatwo przyswajalnego białka. Poza tym kabanos powinien w swoim składzie posiadać także naturalne zioła. Z pewnością jest to o wiele lepsza i przede wszystkim o wiele bardziej wartościowa przekąska niż batonik. Kabanosy Gryzzale marki Tarczyński charakteryzują się opakowaniem z funkcją otwórz-zamknij. Te innowacyjne rozwiązanie pozwala dzielić się kiełbaskami z dziećmi i jednocześnie zachować ich świeżość na dłużej.
Nie da się ukryć, że dzieci uwielbiają słodycze i niestety okazuje się, że wielu rodziców pozwala swoim pociechom na spożywanie ich niemal bez ograniczeń. Niestety ich spożywanie może przynieść naprawdę bardzo negatywne skutki. Z uwagi na to warto zastanowić się, w jaki sposób należy ograniczyć wszelkiego rodzaju słodkości i ja zastąpić je zdrowymi przekąskami.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |