› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Przeciekający dach przedszkola. Kiedy nastąpi remont?

› bieżące ponad rok temu    19.11.2013
Małgorzata Łuczak
komentarzy 9 ocen 3 / 67%
A A A
Przeciekający dach przedszkola. Kiedy nastąpi remont? fot. Marcin Pszczółkowski

Podczas sesji Rady Miasta Elbląg poruszono temat przeciekającego dachu w budynku zabytkowego przedszkola nr 34 przy alei Grunwaldzkiej. Prace miały rozpocząć się w październiku jednak nic jak do tej pory nie zrobiono. Dlaczego?

Zabytkowy budynek, w którym mieści się przedszkole nr 34 wymaga generalnego remontu. Jak informuje radny Sławomir Malinowski, dach przecieka, a wilgoć szkodzi dzieciom w przedszkolu. Jak do tej pory nic w tej sprawie jednak nie zrobiono. Dyrektor Departamentu Edukacji, Iwona Mikulska informuje, że kilka lat temu przedszkole otrzymało 3 tysiące złotych na remont dachu. Pieniądze najprawdopodobniej zostały przeznaczone na na inny cel.

Nowa dyrektor przedszkola nr 34 - Marzena Koszper - pełni swoją funkcję od września tego roku. Zaznacza, że dach rzeczywiście wymaga remontu, jednak nie przecieka. Jest to zabytek więc należy o niego szczególnie dbać. Im szybciej zaczną się prace tym lepiej, ponieważ w każdej chwili sytuacja może się pogorszyć. Nowa dyrektor przedszkola nie posiada informacji dlaczego remont nie został wykonany wcześniej, gdy przedszkole dostało dofinansowanie na ten cel.

Jak informuje radny Sławomir Malinowski budynek posiada zgodę konserwatora zabytków na remont.

- W tym tygodniu mają rozpocząć się rozmowy z wykonawcami – dodaje dyrektor przedszkola. Po dokładnej analizie stanu dachu, określeniu potrzebnych robót oraz oszacowaniu ich kosztów dyrekcja zgłosi sprawę do Urzędu Miejskiego.

W tym roku na pewno nie uda się rozpocząć remontu, jednak jest to pilna sprawa. Zbliża się okres zimowy, więc niekorzystne warunki atmosferyczne mogą znacznie pogorszyć stan dachu. Jeżeli rzeczywiście zacznie przeciekać zrobi się z tego poważny problem.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (9)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ rodzic
ponad rok temu 9
3 - tysiące na dach, chyba na parę dachówek .Nowa Pani dyrektor nie wie, ile może kosztować wymiana całego dachu.Powinna to wiedzieć przed artykułem. Walczy o 3 tysiące , które wydano na wymianę dachówek. Skandal
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ matka
ponad rok temu ocena: 100%  8
Przykro czyta się ten napisany materiał.Poprzednia dyrektorka bardzo dbała o przedszkole,Tam chodziło moje dziecko.Wiem,że robiony był częściowo dach po zalaniu sali.Zrobiła to od razu, Jak można tak pisać bzdury. Należy najpierw sprawdzić ,a nie obczerniać.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elblążanka
ponad rok temu ocena: 100%  7
od kiedy sprawy remontu dachu zaczyna się od nieprawdziwych informacji w mediach??? Coś się pan Malinowski nie dogadał z p. dyrektor: to w końcu ten dach przecieka czy nie? Wiele budynków przedszkoli wymaga natychmiastowego remontu (nie tylko dachu). A remont dachu za 3 tysiące....to chyba tylko wymana 10 dachówek + robocizna :)
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rodzic
ponad rok temu 6
Pamiętam, była zalana ściana w sali.Poprzednia Pani dyrektor od razu załatwiła tę sprawę.Wiem, że robiła częściowo dach.Cały, to duże pieniądze. W przedszkolu nie ma wilgoci.Budynek jest suchy.Pęknie zadbany przez poprzedniczkę.Żałujemy JEJ BARDZO.
~ Wku...podatnik
ponad rok temu ocena: 100%  5
Najgorsze, że urzędowsko-polityczne nieroby wywalają pieniądze na budynek UM (500 tyś. zł na gabinety prezydencików, 500 tyś. zł na parę pomieszczeń po USC, 65 tyś zł na monitoring, teraz tablice informacyjne LCD), a przedszkola dla małych dzieci walą się w oczach (na Bema tynk odpada!).
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ matka
ponad rok temu ocena: 75%  4
Przedszkole nr 31- też przydałby się remont...Nowaczyk niestety nie ogarnął tematu
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ minnie
ponad rok temu ocena: 100%  3
Urzad powinien zainteresować sie stanami wszystkich przedszkoli większość nadaje się do remontu!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a nie tylko szkoły i szkoły.........
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gifas
ponad rok temu ocena: 100%  2
za 3 tysiace co najwyej obkleja ten dach folia >.>
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wiza
ponad rok temu ocena: 50%  1
A pan Wilk nie ogarnia, a taki był przygotowany i z doświadczeniem. Bylejakość.
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.