› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Projekt "Write, read, eat" w Szkole Podstawowej nr 8 w Elblągu

› bieżące ponad rok temu    17.03.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu przystąpiła do konkursu w ramach programu Erasmus+ sektor Edukacja szkolna. Koordynatorem projektu jest Washingborough Academy z Lincoln (Wielka Brytania), natomiast elbląska Ósemka wraz z Osnovna šola z miasta Brusnice (Słowenia) są partnerami.

Projekt rozpoczął się w październiku 2016 roku, a jego zakończenie przewidziane jest na koniec roku 2018. Jego podstawowymi założeniami jest popularyzacja czytania oraz pisania wśród uczniów. W tym celu zostały opracowane zadania podnoszące umiejętności uczniów w priorytetowych obszarach. Jedne z nich mają pozwolić na poprawę umiejętności piśmienniczych. Natomiast drugie związane są z promowaniem zdrowego żywienia i regionalnych potraw oraz czytanie literatury, w której występuje ten wątek.

Projekt został wyróżniony przez brytyjski urząd jako studium przypadku dla przeciwdziałania otyłości u dzieci i został opisany na stronie internetowej: https://www.gov.uk/government/case-studies/washingborough-academy

Elementami towarzyszącymi działaniom jest stworzenie projektu eTwinning o takiej samej nazwie oraz systematycznie zamieszczanie postępów w realizacji projektu na TwinSpace.

W ramach przedsięwzięcia zaplanowanych jest sześć mobilności w państwach partnerskich, podczas których omawiane są poszczególne etapy działania, określane plany na dalszą pracę oraz wymiana doświadczeń w zakresie edukacji w poszczególnych krajach.

Jednym z zadań realizowanym w ramach projektu było samodzielne wykonanie przez dzieci pierogów, jako polskiego dania regionalnego. W tym celu w dniu 11 marca (sobota) zuchy ze 121 Gromady Zuchowej „Wesołe Pszczółki”, działającej przy Szkole Podstawowej nr 8 spotkały się z paniami z regionalnego zespołu „Karszewianki”, które przeprowadziły dla nich warsztaty robienia tych regionalnych specjałów. Dzieci zdobyły kompleksową wiedzę na ten temat. Samodzielnie rozwałkowywały ciasto, wycinały koła, nakładały farsz i lepiły pierogi. Niektóre z nich miały już doświadczenie w tym zakresie, ale większość z nich wykonywała pierogi pierwszy raz. Zuchom bardzo podobały się przygotowane dla nich zajęcia, a pierogi wykonane samodzielnie były najsmaczniejszymi jakie jadły do tej pory.

Marzena Skonieczna

 • Projekt Write, read, eat w Szkole Podstawowej nr 8 w Elblągu
 • Projekt Write, read, eat w Szkole Podstawowej nr 8 w Elblągu
 • Projekt Write, read, eat w Szkole Podstawowej nr 8 w Elblągu
 • Projekt Write, read, eat w Szkole Podstawowej nr 8 w Elblągu
 • Projekt Write, read, eat w Szkole Podstawowej nr 8 w Elblągu
ilość zdjęć 5 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.