› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Projekt edukacyjny Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu

› rozwój i edukacja 7 miesięcy temu    4.12.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Rok szkolny 2018/2019 jest kolejnym rokiem w którym nasi uczniowie kształcący się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali uczestniczą w zajęciach praktycznych na terenie gdańskiego portu lotniczego w ramach projektu „Pracownik Obsługi Lotniskowej".

Uczniowie klasy trzeciej Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu, od września wraz ze swoimi nauczycielami zawodu uczestniczą w projekcie edukacyjnym realizowanym z firmą Welcome Airport Services. W czasie ostatniej wizyty studyjnej w Porcie Lotniczym w Gdańsku, uczniowie oraz ich opiekunowie zapoznali się ze specyfiką pracy poszczególnych pracowników portu lotniczego: od obsługi ruchu pasażerskiego, odpraw biletowo-bagażowych, odprawy bezpieczeństwa, zasad odpraw paszportowych i celnych, aż do momentu odprawy boardingowej. To codzienna praca agentów handlingowych.

Część uczniów, zapoznała się z zasadami  pracy w sortowni bagażu. Młodzież miała również możliwość zapoznania się z zasadami serwisu samolotów, które na płycie lotniska przechodziły odprawy sprawności technicznej i bezpieczeństwa. Zdobyte w projekcie doświadczenie uczniowie będą mogli wykorzystać w pracy z pasażerami w ramach praktyk zawodowych. Jest to już kolejna grupa młodzieży uczestnicząca w zajęciach lotniskowych w ramach współpracy szkoły z firmą handlingową.

Aleksandra Lewandowska 

Zespół Szkół Gospodarczych w Elblągu

 • Projekt edukacyjny Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu
 • Projekt edukacyjny Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu
ilość zdjęć 2 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.