› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Programowanie dla dzieci. Jak zacząć?

› poradnik 6 miesięcy temu    17.04.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Programowanie dla dzieci. Jak zacząć?

Programowanie dla dzieci to temat, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem rodziców, pedagogów, nauczycieli. Przede wszystkim jest to dziedzina przyszłościowa, a umiejętności zdobyte poprzez uczestnictwo w projektach takich jak szkoła programowania procentują także przy realizacji innych zadań edukacyjnych. Już teraz programiści mają bardzo komfortową sytuację na rynku pracy, a szacuje się, że w najbliższych latach takich stanowisk będzie więcej niż ludzi, którzy będą w stanie je zająć.

 1. Programowanie dla dzieci: Warszawa i szkoła programowania. Jak wybrać?
 2. Programowanie dla dzieci - jak zacząć?
 3. Czego uczy nauka programowania?

Dodajmy koniecznie, że szkoła programowania nie oznacza od razu wymuszania na dziecku przyszłego zorientowania zawodowego. Stanowi natomiast świetny start edukacyjny.

Programowanie dla dzieci: Warszawa i szkoła programowania. Jak wybrać?

Programowanie dla dzieci w Warszawie oferuje w bardzo szerokim zakresie dostępnych ofert. Dobrze zatrzymać się na tym etapie na dłużej, ponieważ szkoła programowania stanowi kluczowy wybór. Na początkowych etapach edukacyjnych, w przypadku przedszkolaków można, oczywiście, skupić się na zabawach przygotowujących do konkretnych zadań. Dla starszych dzieci i młodzieży najlepsza będzie jednak nauka programowania dopasowana do wymagań rynku pracy. Wówczas adept tej sztuki ma okazję poznać języki programowania, których programiści używają na co dzień. Przed wybraniem szkoły koniecznie zapoznajmy się z ofertą, taką jak na przykład: https://akademiainformatyki.edu.pl/programowanie-dla-dzieci-warszawa/, by zorientować się, czego naprawdę będzie uczyć się dziecko.

Programowanie dla dzieci - jak zacząć?

U najmłodszych programowanie dla dzieci zawsze zaczyna się od zabawy. Nie powinna ona natomiast mieć nic wspólnego z graniem w popularne gry komputerowe. Programowanie dla dzieci w Warszawie jest naprawdę na wysokim poziomie, więc znalezienie odpowiedniego miejsca wcale nie jest skomplikowane. W ostatnim czasie powstało wiele aplikacji oraz oprogramowania, które ułatwia stawianie pierwszych kroków, a nie odbiega znacząco od "dorosłych" metod.

Czego uczy nauka programowania?

Programowanie dla dzieci pociąga za sobą znacznie więcej korzyści niż tylko nauka języków wykorzystywanych przez programistów. Bill Gates nazywał programowanie gimnastyką umysłu i miał wiele racji. Programowanie to także nauka logicznego myślenia oraz kształtowanie umiejętności wyłapywania związków przyczynowo-skutkowych. Pozwala wykształcić w sobie potencjał twórczego oraz abstrakcyjnego myślenia, radzenia sobie z przeciwnościami oraz koncentracji.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.