› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Problemy z przyswajaniem kwasu foliowego u ciężarnych

› poradnik ponad rok temu    20.06.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Problemy z przyswajaniem kwasu foliowego u ciężarnych

Przeprowadzone badania kliniczne dowodzą, że ponad połowa kobiet w Polsce może mieć problemy z przyswajaniem folianów. Bezpośrednią konsekwencją tego zjawiska mogą być niedobory tego bardzo ważnego związku, będącego kluczowym czynnikiem chroniącym dziecko przed wadami rozwojowymi i zapewniającym prawidłowy przebieg porodu. Co może utrudniać wchłanianie folianów i jak zapobiegać tym nieprawidłowościom?

Najczęstszą przypadłością, która utrudnia przyswajanie folianów jest defekt enzymatyczny, który wpływając na prawidłowy metabolizm w organizmie, uniemożliwia niestety właściwe wchłanianie tego kluczowego związku. Dochodzi wtedy do sytuacji, w której kobieta zapewnia odpowiednią podaż folianów, ale nie mogą one zostać prawidłowo przyswojone.

Jak przyjmować foliany, by ustrzec się przed licznymi problemami?

Aby zapewnić właściwą podaż tego cennego składnika, nie wystarczy niestety dbać o odpowiednią dietę. Kwas foliowy, mimo iż jest tak ważny dla ciężarnych, cechuje niestety wysoka nietrwałość i brak odporności na obróbkę termiczną, czyli gotowanie lub długotrwałe przechowywanie w lodówce lub zamrażarce. Dodatkowo, ponad połowa kobiet ma zaburzone przyswajanie kwasu foliowego. Przyswajanie folianów zależy bowiem nie tylko od jego ilości (która w diecie jest niewystarczająca), ale także jakości, ponieważ związek ten musi występować w odpowiedniej formie.

Obecnie najbardziej korzystną i zarazem bezpieczną postacią folianów dla każdej ciężarnej kobiety oraz jej dziecka jest metafolina, która jest ich pochodną. Zapewnia ona prawidłowy rozwój płodu i skutecznie chroni przed konsekwencjami niedoboru folianów, ponieważ cechuje się najlepszą przyswajalnością przez organizm, co zostało potwierdzone wieloletnimi badaniami.

Metafolinę można znaleźć między innymi w preparacie Femibion, który jest idealnym rozwiązaniem suplementacyjnym nie tylko dla osób, które mają problemy z metabolizmem folianów, ale przede wszystkim dla każdej ciężarnej. Gwarantuje on bowiem bezpieczeństwo stosowania, komfort psychiczny oraz należytą ochronę dziecka i z tego względu powinna go przyjmować każda przyszła mama, dla której zdrowie jej potomka jest kwestią najważniejszą.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.