› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Prezydent dołącza do akcji "Wybieram bez hejtu"

› polityka ponad rok temu    21.02.2016
Ines Kuraś
komentarzy 7 ocen 2 / 100%
A A A
Prezydent dołącza do akcji  fot. Bartłomiej Ryś

Pamiętacie akcję „Wybieram bez hejtu”, którą na X Sesji Rady Miasta zaczął promować radny Wojciech Rudnicki? W październiku przyniósł każdemu radnemu imienne koszulki z napisem „#nie dla hejtu”, a także prosił prezydenta i radnych o zaangażowanie się w kampanię. Prezydent Witold Wróblewski postanowił włączyć się w akcję.

Na początku października ubiegłego roku w Warszawie ruszyła kampania przeciw mowie nienawiści. Kampania „Wybieram bez hejtu” by coś osiągnęła musi skupić wielu ludzi, bez względu na to kim są, gdzie mieszkają, ile mają lat, jaki wykonują zawód czy jaką pełnią funkcję. Jak na październikowej sesji Rady Miasta zauważał radny Wojciech Rudnicki, zjawisko hejtingu widoczne jest szczególnie w internecie, który jest narzędziem masowej komunikacji, ale również specyficzną społecznością zrzeszającą ludzi pochodzących z różnych środowisk.

Rudnicki wówczas podkreślał, że do hejtingu dochodzi coraz częściej w świecie realnym. Spotykamy się z tym zjawiskiem w sklepie, na ulicy w szkole, w parlamencie, a nawet czasem na sali urzędu miasta.


Także tu padają często słowa niepotrzebne, agresywne i napastliwe, skierowane do osoby, nie na merytorykę sprawy. To także hejting – tyle, że polityczny. Trzeba z tym jak najszybciej skończyć, z całą mocą się temu przeciwstawić, bo w innym przypadku takie wartości i postawy jak: dobroć, szacunek, łagodność, grzeczność, tolerancja, wzajemne zaufanie, życzliwość, miłość okażą się kompletnie pozorne lub zbyt słabe by nienawiść powstrzymać, a nawet nazwać

– podkreślał wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Radny dodawał także, że chciałby aby Elbląg był miastem bez nienawiści, agresji i uprzedzeń.

Dajmy przykład, że można bez obrażania, ponad podziałami politycznymi, ideowymi, czy osobowościowymi porozumiewać się w sprawach dla nas najważniejszych – na rzecz i dla dobra naszego miasta i jego mieszkańców. Dajmy przykład elbląskim szkołom, placówkom oświatowym, placówkom kultury i instytucjom w naszym mieście, wszystkim elblążanom

- zaprośmy ich do udziału w tej kampanii

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski postanowił do akcji się włączyć. W odpowiedzi na wniosek radnego wyraził wszelkie poparcie dla akcji „Wybieram Elbląg bez hejtu” oraz dla działań przyczyniających się do niwelowania negatywnych zachowań w sieci i internecie.

 

Pana inicjatywa jest spójna z zaplanowaną na 2016 rok realizacją kampanii społecznej „Kultura w sieci” ujętej w rocznym planie Departamentu Promocji i Kultury. Założenia tej kampanii, której tytuł sugeruje szeroko rozumiane działania promujące kulturę, dotyczą także propagowania komunikacji w przestrzeni internetowej z zachowaniem kultury języka i szacunku dla wszystkich stron dialogu

– zauważa Witold Wróblewski.

Szczegółowy plan kampanii opracowuje Departament Promocji i Kultury. W głównej mierze akcja skierowana ma być do osób młodych, korzystających powszechnie z internetu, które mogą również zostać zachęcone do poparcia ogólnopolskiej akcji „Wybieram bez Hejtu”.

Witold Wróblewski podkreśla także, że zachęcając radnego do współpracy, ma nadzieję że podejmowane działania będą stanowić element edukacyjny i zachęcający do poszerzania kultury dialogu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 7
  BRAK SŁÓW
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ yataman
ponad rok temu ocena: 50%  7
dlaczego w tym kraju i miescie ciagle zadza czerwone komuchy,SBcja i UBecja? tych aparatczykow mozna spotkac na pochodach kodu, przypadek? kazdy kto nie jest z nimi a przeciwko nim jest nazywany hejterem. hejterem jest ten kto nie daje sie dymac przez panstwo i unie europejska? hejterem jest ten kto nie wueirzyl w obietnice tuska i klamstwa kopaczowej. hejterem jest ten kto mowi prawde o muzulmanskich imigrantach. hejterem jest ten kto smieje sie z tych kocopolow jakie opowiada petru.
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nwo
ponad rok temu ocena: 40%  6
Ale o co chodzi? Co wy nazywacie hejtem?! Hejtem nie można nazwać odmiennego zdania innej osoby, innych poglądów, w głowach wam się juz poprzewracało. Jak mylicie pojęcia krytyka a hejt to może trzeba wrócić do szkoły, teraz modne jest ubieranie krytyki w ubiór hejtu i zamykanie ust, taka nowoczesna metoda SB.
odpowiedz oceń komentarz 2 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fgty
ponad rok temu ocena: 40%  5
Powiem tak, dopoki nie odzyskamy statusu miasta wojewodzkiego przenoszac jeden z urzedow to bedzie ten hejt
odpowiedz oceń komentarz 2 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ inny
ponad rok temu ocena: 57%  4
wybiezmy elbląg bez wróblewskiego i wszelkiej maści lewactwa
odpowiedz oceń komentarz 4 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rychu
ponad rok temu ocena: 33% 3
a co to da, kto będzie, i tak wróbel nie rządzi tylko PIS, PO. Jak ich wybierzecie to będzie to co teraz. Bo to oni rządzą. Chociaż może udałoby się w końcu wybrać samodzielnego prezydenta, ale w to wątpię. Z perspektywy to chyba Henio był najlepszy jak dotychczas, przynajmniej sam rządził, i dbał o miasto ludzi.
~ Redaktor Żbik
ponad rok temu ocena: 45%  2
dobrze, że to już ostatnia kadencja towarzysza Rudnickiego :) no chyba, że przefarbuje się na PO albo Starożytną.de
odpowiedz oceń komentarz 5 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cycuszki
ponad rok temu ocena: 60%  1
mam wrazenie ze ta cala akcja to zamykanie ust tym polakom ktorzy maja inne zdanie, nie zgadzaja sie z polityka zadzacych i sa przeciwni wpuszczaniu muzulmanskich nierobow i bandytow dp polski. kazdy kto wyrazi swoj sprzeciw jest odrazu nazywany hejterem. to jest chore. to forma cenzury i zamykania ust tym nieposlusznym.
odpowiedz oceń komentarz 6 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.