› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Pracownicy żłobków domagają się większych wynagrodzeń. Prezydent chce się spotkać po świętach

› bieżące 11 miesięcy temu    17.12.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację artykułu.Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację artykułu. fot. elblag.net/archiwum

Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Żłobków Miejskich w Elblągu po blisko trzech latach wielokrotnych pism i próśb spotkań kierowanych do władz miasta w związku z podwyższeniem wynagrodzeń opierających się wyłącznie na regulacji najniższego wynagrodzenia wynikającego z ustawy w dniu 13.12.2021 r. zmuszona została wejść z pracodawcą w spór zbiorowy i ogłosiła akcje protestacyjną.

Poniżej przedstawiamy pismo Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Żłobków Miejskich przesłane do naszej redakcji.

Żłobki od 2011 r. podlegają pod Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej co oznacza, iż pracownicy żłobków nie obejmują ich zapisy w Karcie Nauczyciela jak powszechnie się uważa, a norma dobowa czasu pracy to 8 godzin (40 tygodniowo) w 5 dniowym tygodniu pracy. Każdego dnia pod opieką w żłobkach miejskich jest ok. 350 dzieci, gdzie na jedną grupę przypada od 20 do nawet 37 dzieci.

My, pracownicy żłobków dokładamy wszelkich starań, by ukierunkować rozwój Waszych pociech zgodnie z ich wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi w relacjach ze środowiskiem rodzinnym i domowym. Sprawujemy nie tylko opiekę nad dzieckiem, ale również wdrażamy działania wychowawcze, edukacyjne i pielęgnacyjne.

Wspieramy dzieci w osiągnięciu gotowości przedszkolnej. Nasza praca od zawsze jest bardzo odpowiedzialna i wymaga profesjonalizmu, ponieważ chodzi w niej przede wszystkim o dobro dziecka, co jest dla nas najważniejsze nawet podczas trwania akcji protestacyjnej.

Postulaty o które walczymy dotyczą m.in.: wyrównania płacy zasadniczej na tych samych stanowiskach z ujednoliceniem regulaminu wynagradzania pracowników, stworzenie ścieżki awansu zawodowego, który obecnie nie istnieje w ogóle oraz zabezpieczenie środków na dodatkowe wynagrodzenie za zastępowanie osób, które przebywają na zwolnieniach lekarskich.

W odpowiedzi władze miasta podniosły nam wynagrodzenie o 220 zł. średnio na etat do kwoty 3010zł. brutto od listopada co od stycznia stanie się koniecznością, ponieważ tyle będzie wynosiło minimalne wynagrodzenie. Można uznać, iż regulację płac otrzymaliśmy na dwa miesiące. Zostały również wypłacone nagrody dyrektora pierwszy raz od trzech lat dla wszystkich pracowników, gdyż we wcześniejszych latach nagrody przyznawane były dla ok. 5 osób na każdy żłobek.

Obecnie propozycję mediacji władze zaproponowały dopiero 27.12.2021 r., czyli dwa tygodnie od rozpoczęcia protestu co pokazuje opieszałość w tak ważnej społecznie sprawy w związku z tym czujemy się lekceważeni.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.