› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Poznajcie Kajetana Jurczyka – najmłodszego w Elblągu wolontariusza WOŚP

› sylwetki 6 miesięcy temu    24.12.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 4 ocen 15 / 100%
A A A
Katarzyna Jurczyk z synkiem – najmłodszym wolontariuszem WOŚP w ElbląguKatarzyna Jurczyk z synkiem – najmłodszym wolontariuszem WOŚP w Elblągu fot. Marcin Mongiałło

Kajetan Jurczyk jest namłodszym wolontariuszem WOŚP w Elblągu. Już niebawem odbierze swój identyfikator. Będzie kwestował na elbląskich ulicach ze swoją mamą Kasią, tatą Arielem oraz psem Django rasy border collie.

Pani Katarzyna i Ariel Jurczykowie mieszkają na Zatorzu. Oboje urodzili się w Gołdapi. Los chciał, że 5 lat temu trafili do Elbląga. Chwalą sobie życie w naszym mieście. Dostrzegają spokój, dobre położenie. Odległość, która ich dzieli od rodzinnych stron nie jest na tyle duża, aby zniechęcać do odwiedzin rodziny.

Kajtek urodził się jako wcześniak. Jak nas poinformowała pani Katarzyna, ich syn żyje w dużej mierze dzięki oddziałowi elbląskiego szpitala, który jest doskonale wyposażony w sprzęt ratujący życie noworodkom, będący darem WOŚP. 

Wiemy, że w Polsce na pewno zdarzali się młodsi wolontariusze. To będzie już drugi finał Orkiestry za jego życia i to dobry czas, aby wziął w nim udział. Kajtek będzie miał swój identyfikator, puszkę. Ja będę miała swój  

– poinformowała nas mama.

Kajtuś 2 dni przed finałem skończy 1,5 roku. Pomyśleliśmy, że jak postawi pierwsze kroki, będzie to dobry czas, aby ruszył z puszką. Nie znamy jeszcze numeru z jakim będzie kwestował. Dowiemy się na finale. Chcemy, żeby wziął udział w zbiórce, tym bardzej, że korzystał, że sprzętu WOŚP. To jest główny motor. Sama byłam wielokrotnie wolontariuszem Wielkiej Orkiestry. Myślę, że gdy już podrośnie i zobaczy swój Orkiestrowy Identyfikator będzie miał poczucie, że już od małego brał udział w czymś naprawdę ważnym. Tak się zdarzyło, że Kajtuś jest wcześniakiem. Urodził się w 33 tygodniu. Myślę, że w dużej mierze jest dzisiaj znami z tego powodu, że u nas w Elblągu jest sprzęt ufundowany przez Wielką Orkiestrę. Nie wiemy jeszcze gdzie będziemy dokładnie będziemy kwestowali, wszystko okaże się w dzień finału – 13 stycznia rano

– poinformowała nas pani Katarzyna.  

O kweście prowadzonej przez najmłodszego wolontariusza WOŚP w Elblągu z pewnością jeszcze napiszemy. Tymczasem życzmy całej rodzinie państwa Jurczyków radosnych, zdrowych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2019!

Kajetan Jurczyk z mamą Katarzyną fot. Marcin Mongiałło, Elblag.net

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jarrow
6 miesięcy temu ocena: 0%  4
Już wiem kogo omijać szerokim łukiem.
odpowiedz oceń komentarz 0 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ poko
6 miesięcy temu ocena: 0%  3
tylko ktoś kto ma na imie Ariel może wpaśc na taki pomysł
odpowiedz oceń komentarz 0 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ serw
6 miesięcy temu ocena: 6%  2
zaczyna się nagonka
odpowiedz oceń komentarz 1 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zumba
6 miesięcy temu ocena: 82%  1
Wspaniały chłopczyk! :-)
odpowiedz oceń komentarz 14 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.