› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Potracił kobietę i wózek z dwójką dzieci. W tle koronawirus

7 miesięcy temu    27.04.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A
Potracił kobietę i wózek z dwójką dzieci. W tle koronawirus fot. Policja.gov.pl

29-letni kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i potrącił 54-letnią kobietę oraz wózek z dwójką dzieci. Kierowca był trzeźwy. Został zatrzymany. Dzieci z poważnymi obrażeniami trafiły do szpitala. Policjanci przestrzegają z powodu epidemii koronawirusa, ruch na drogach się zmniejszył. Nie zwalnia to jednak nikogo z przestrzegania przepisów ruchu drogowego - zwłaszcza tych, dotyczących ograniczeń prędkości.

Oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące potrącenia przez samochód kobiety z dziećmi na ulicy Władysława IV w Szczytnie. Na miejsce zgłoszenia natychmiast pojechali szczycieńscy policjanci, załoga karetki pogotowia i strażacy.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy ruchu drogowego pracujących na miejscu wynika, że 54-letnia opiekunka, babcia dzieci, prowadząc wózek przeszła przez przejście dla pieszych, po czym będąc już na chodniku została uderzona przez nadjeżdżający pojazd. Za kierownicą auta marki Ford Mustang siedział 29-letni kierowca, który jadąc od ul. Wileńskiej w stronę ul. Staszica, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył na chodniku w 54-latkę z dwójką 1,5 rocznych dzieci w wózku. Następnie pojazd pokonując ogrodzenie jednej z pobliskich posesji zatrzymał się na stojącym tam budynku

- informuje policjant ze Szczytna.

Na miejsce wypadku przyleciał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którego załoga przetransportowała jedno z dzieci do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Drugie dziecko zostało przewiezione przez załogę karetki pogotowia również do szpitala w Olsztynie. 54-letnia kobieta doznała ogólnych potłuczeń i nie wymagała dłuższej hospitalizacji.

Szczycieńscy funkcjonariusze zatrzymali 29-letniego mieszkańca Szczytna, kierowcę Forda Mustanga. Mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali świadków. Obecnie śledczy wyjaśniają szczegółowo przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci przestrzegają, że nadmierna prędkość i lekkomyślność przyczyną dramatu:

Z powodu epidemii koronawirusa, obowiązujących ograniczeń oraz zamknięcia różnych punktów handlowo-usługowych, ruch na drogach się zmniejszył. Nie zwalnia to jednak nikogo z przestrzegania przepisów ruchu drogowego - zwłaszcza tych, dotyczących ograniczeń prędkości. Jak pokazał powyższy przykład, wystarczy chwila nieuwagi, by doprowadzić do tragedii, której można było uniknąć, gdyby nie lekkomyślność i nieodpowiedzialność kierowcy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Janos
7 miesięcy temu 7
Nie ma czegoś takiego jak wtargnięcie pieszego na jezdnię na przejściu dla pieszych. Jeśli widzisz pieszego w pobliżu przejścia to zwolnij a jak trzeba to się nawet zatrzymaj. O wzmożonej uwadze w pobliżu przejścia dla pieszych mówi się od ponad 50 lat
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bodzio
7 miesięcy temu ocena: 100%  6
Za małe Kary,Za + 50km. 5000zł + pół roku to Mordercy zwolnią na 99%.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ some1
7 miesięcy temu ocena: 100%  5
Dostal od tatusia 5.0 pod maską tylni napęd i popisówa przed kolegami... Biedne dzieci.. wyrazy współczucia dla rodziców
odpowiedz oceń komentarz 5 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MALINA
7 miesięcy temu ocena: 80%  4
Pędzą Piraci a potem ja nie chciałem,KJARAĆ.KARAĆ ostro.
odpowiedz oceń komentarz 4 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lol
7 miesięcy temu ocena: 0%  3
Czyli co nie przekroczył prędkości ale jednak jej nie dostosował czyli po prostu przerzucamy wine za wtargnięcie na kierowcę, brawo
odpowiedz oceń komentarz 0 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ech
7 miesięcy temu 2
Nie ma tam napisane że nie przekroczył. Pewnie przekroczył, ale nie mierzyli, to napisać tak nie mogą.
~ ksamol
7 miesięcy temu ocena: 50% 1
Nie znasz przepisów - nie zabieraj głosu. Teraz u nas pieszy to święta krowa. Nie ma czegoś takiego jak wtargnięcie na jezdnie.Zawsze kierowca będzie winny. A ty czytaj ze zrozumieniem. Kobieta z dziećmi już BYŁA na przejściu dla pieszych a rozpędzony głupek w nich wjechał.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.