› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Pomóżmy Patrycji kupić wózek elektryczny. Przyjdźmy w sobotę (29.07) do Aeroklubu z workami nakrętek

› dzieci i rodzina ponad rok temu    26.07.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pomóżmy Patrycji kupić wózek elektryczny. Przyjdźmy w sobotę (29.07) do Aeroklubu z workami nakrętek  fot. archiwum elblag.net / Marcin Mogiałło

Patrycja Paź, nastolatka chorująca na genetyczną łamliwość kości potrzebuje wózka elektrycznego. Rodzice oraz przyjaciele wraz Regionalnym Centrum Wolontariatu w Elblągu organizują piknik charytatywny w sobotę 29 lipca w godz. 11.00 – 13.00 na terenie Elbląskiego Aeroklubu. Organizatorzy proszą o przyniesienie worków nakrętek, będzie też można złożyć datek.

Patrycja Paź jest uczennicą pierwszej klasy gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich (SPSK) w Elblągu (ul. Saperów 14c). Choruje na wrodzoną łamliwość kości. Marzy o lepszym życiu. W związku z tym, że cierpi na ciężką genetyczną chorobę, jest zmuszona do poruszania się na wózku inwalidzkim. W ciągu swojego krótkiego życia ponad 70 razy doznała urazu złamania kości, 11 razy musiała być operowana, 2 razy w tygodniu jest rehabilitowana.

W czerwcu dzięki ludziom dobrej woli, także Czytelników Elbląg.Net udało się zakupić nowy zwykły wózek inwalidzki, który jest znacznie wygodniejszy, lżejszy i bardziej poręczny od tego, którym dziewczynka dysponowała dotychczas. Jednak potrzebny jest wózek elektryczny. Przeczytaj o tym tutaj.

29 lipca w sobotę dziewczyna obchodzić będzie 14 urodziny. W tym dniu w godz. 11:00 - 13:00 na terenie Elbląskiego Aeroklubu odbędzie się piknik charytatywny.

Na wszystkich gości czekają pokazy: policyjnego i strażackiego sprzętu oraz udzielania pierwszej pomocy, a także bezpłatne pomiary ciśnienia, glukozy, itd. Nie zabraknie również gier i zabaw dla dzieci. Zachęcamy także do zabrania ze sobą kocy, leżaków - jak piknik, to piknik

- informują organizatorzy. Nie zapomnieli także o niespodziance dla Patrycji z okazji urodzin. Na razie to tajemnica. 

Podczas spotkania odbędzie się zbiórka pieniędzy oraz plastikowych zakrętek. Dochód z imprezy będzie przeznaczony na zakup wózka elektrycznego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.