› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Pomagamy: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w naszej diecezji

› bieżące ponad rok temu    9.12.2016
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Pomagamy: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w naszej diecezji fot. facebook.com/pg/Caritas-Diecezji-Ełckiej-156220277807350

Już za 15 dni Wigilia Bożego Narodzenia. Jak co roku, pod koniec listopada, w pierwszą niedzielę Adwentu (w tym roku 27 listopada) ruszyła akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Do parafii i kościołów w Diecezji Elbląskiej trafiło ponad 29 tysięcy świec – aż 9 tysięcy więcej niż przed rokiem.

To już 23. edycja przedświątecznej akcji Caritas. Pieniądze przeznaczane są, jak zawsze, na wsparcie najmłodszych – na dożywianie, leczenie i rehabilitację, edukację i wakacyjne wyjazdy dla dzieci. Trafiają w 3 miejsca: do parafii, do Caritas Diecezji Elbląskiej i Caritas Polska. Warto dodać, że  ponadto 10 groszy z każdej świecy przeznaczane jest na pomoc dzieciom z zagranicy. W tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci uchodźców z Syrii i Iraku. 

Mała świeca kosztuje 6 złotych, duża 15 złotych, przy czym są to ceny sugerowane –  każdy może dać więcej.

Pomysł Wigilijnej Świecy Caritas zrodził się w 1993 roku w ośrodku pomocy dzieciom niepełnosprawnym w Rusinowicach. W tym samym roku świece Caritas zapłonęły na stołach polskich domów w zaledwie kilku diecezjach. Rok później, światło Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom zajaśniało już na stołach wigilijnych w całej Polsce. Tylko podczas 1 edycji akcji w 2004 roku rozprowadzono 4,5 miliona świec. Dzięki akcji Caritas od 23 lat pomoc otrzymało kilka milionów dzieci z ubogich rodzin.

Akcję można wesprzeć kupując w parafii Wigilijną Świecę Caritas, wysyłając SMS z hasłem POMAGAM na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub przez wpłatę na konto Caritas z dopiskiem WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Tomek
ponad rok temu 1
Piękna akcja godna poparcia. Brawo.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.