› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Półkolonie w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 w Elblągu

› dzieci i rodzina 9 miesięcy temu    4.07.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. nadesłane

To już półmetek integracyjnej półkolonii organizowanej w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu.
 

Zaczęło się od spotkania z policjantem Komendy Miejskiej Policji w Elblągu i zajęć profilaktycznych dotyczących bezpieczeństwa oraz zasad zachowania się na półkolonii, potem już tylko fantastyczna zabawa! W tym roku pod hasłem ,,Kolorowy świat przyrody”.

Poniedziałek – ekologiczny festyn integracyjny, wtorek – zajęcia w Gdańskim Parku Naukowo -Technologicznym ,,EduPark” pt. ,,Mali odkrywcy wielkich rzeczy – chemia w przyrodzie”, środa to czas obserwacji przyrodniczych i bezpiecznej zabawy w Suchaczu, czwartek „Eko – załoga” popłynęła w rejs po rzece Elbląg. W piątek podczas wspólnej zabawy uczestnicy półkolonii odkrywali przed kolegami swoje niezwykłe talenty: taniec, akrobacje, grę na elektrycznej gitarze, śpiew…

Każdego dnia odbywają się zajęcia profilaktyczne i socjoterapeutyczne, podczas których dzieci utrwalają zasady właściwego i bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach życiowych, poznają lepiej siebie, swoje potrzeby i emocje. ,,Historia mojego imienia”, „Bezpiecznie na drodze, w lesie, nad wodą”, ,,Poznajmy się w zabawie”, „Bezpiecznie w kontaktach z innymi”, ,,Przyjaźń”, to niektóre z wielu tematów zajęć, w których uczestniczą dzieci, a które poruszają problem bezpieczeństwa, właściwych relacji międzyludzkich i uwrażliwiają na potrzeby innych, zwłaszcza kolegów niepełnosprawnych, którzy także są uczestnikami półkolonii.

Drugi tydzień półkolonii obfitował będzie w wycieczki. W poniedziałek dzieci wyjadą do gospodarstwa agroturystycznego w Sąpach, we wtorek wędrować będą leśnymi ścieżkami w Kadynach. Środa to dzień na spotkanie z prahistorią w Malborku, czwartek podczas zajęć „Ekologia mieszczucha” odkrywać będą tajemnicze zakątki Bażantarni. Na zakończenie będzie plastycznie, zabawowo i sportowo – podsumowany zostanie półkolonijny konkurs plastyczny „Śmieciowe potwory” oraz na dmuchanym torze komandosa będzie można sprawdzić swoją wytrzymałość.

Półkolonie w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 w Elblągu to czas radosnego, twórczego i bezpiecznego wypoczynku. Każdy dzień obfituje we wiele atrakcji podczas których młodzi Elblążanie rozwijają swoje zainteresowania w gronie rówieśników i odpoczywają od szkoły.

Organizatorem wypoczynku dzieci w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 w Elblągu jest Departament Edukacji Urzędu Miasta Elbląg.

Marzena Żachowska, pedagog SOSW nr 2 w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.