› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Polecane rodzaje pieluch wielorazowych

› poradnik 28 dni temu    2.10.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Polecane rodzaje pieluch wielorazowych

Kiedy na świecie pojawia się mała, bezbronna istotka, nasz świat bezpowrotnie się zmienia, a priorytetem staje się stworzenie jej jak najlepszych warunków do rozwoju. W pierwszych tygodniach życia dziecka rodzice muszą przede wszystkim zadbać o to, aby owoc ich miłości był regularnie karmiony i przewijany. I właśnie ta ostatnia kwestia często rodzi wiele pytań, a mianowicie: jakie pieluszki wybrać, żeby było to z jak największą korzyścią dla maluszka? Odpowiedzią zdecydowanie są polskie pieluchy wielorazowe. Zamów je i zadbaj o komfort malucha!

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się pieluchy jednorazowe, co spowodowane jest wygodą. Zużytą pieluszkę wystarczy bowiem wyrzucić do śmieci i zapomnieć o sprawie. Jednak z pewnością takie rozwiązanie nie jest dobre dla delikatnej skóry niemowlaka. Dlatego też ci bardziej świadomi rodzice, a jest ich coraz więcej, bez chwili namysłu sięgają po eko pieluchy wielorazowe, które znacznie różnią się od tych, których używały nasze mamy czy babcie. 

Pieluszki wielorazowe i ich rodzaje

Wielorazowe pieluchy wielu osobom kojarzą się z tetrą, czyli odpowiednio składanym i wiązanym materiałem, który może się przesuwać i przeciekać. Jednak taka wersja pieluch to już przeszłość. Obecnie pieluchy wielorazowe z wyglądu niewiele różnią się od tych jednorazowych, ponieważ mają ten sam kształt i są podobnie zapinane – na rzepy lub napy. Decydując się na zakup pieluchy wielorazowego użytku, powinniśmy zwrócić uwagę na jej rodzaj. Do chętnie kupowanych pieluch należą otulacze, które zewnętrzną warstwą uszytą mają z materiału PUL (zapobiega on przemoczeniu ubranek), do których wkłada się chłonny wkład, formowankę czy tetrę.

Bardzo polecane są też pieluchy wielorazowe z kieszonką, które znacznie zwiększają komfort dziecka, bowiem kieszonka oddziela skórę od mokrego wkładu, zapewniając uczucie suchości. Pieluchy wielorazowe z kieszonką, podobnie jak otulacze, produkowane są z nieprzemakalnego materiału zewnętrznego. Jeżeli nasze dziecko jest bardzo ruchliwe i chcemy mieć pewność, że wkład zawsze będzie na swoim miejscu, wtedy powinniśmy zaopatrzyć się w pieluchy SIO, w których wkład łączymy z otulaczem za pomocą nap.

Kolejną propozycją są polskie pieluchy wielorazowe AIO, które można przyrównać do tych jednorazowych, z tym wyjątkiem, że te pierwsze można prać. Składają się one z dwóch warstw – zewnętrznej, blokującej przemoczenie, i wewnętrznej - chłonnej. A czym jest formowanka? To rodzaj chłonnej pieluchy, która nie ma zabezpieczenia przed przemoknięciem, dlatego warto używać jej razem z otulaczem.  Szeroki wybór pieluch wielorazowych przyjaznych skórze dziecka znajdziemy w sklepie internetowym www.chmurkabiala.pl.

Eko pieluchy wielorazowe – w trosce o maluszka i środowisko

Powodów, dla których powinniśmy wybierać pieluchy wielorazowe jest co najmniej kilka. Przede wszystkim nie zawierają one żadnych tworzyw sztucznych czy substancji zapachowych, a tym samym nie powodują alergii ani podrażnień. Co więcej, pozwalają skórze oddychać, zapewniając maluszkowi komfort i bezpieczeństwo. Na koniec warto dodać, że eko pieluchy wielorazowe są przyjazne środowisku, a używanie ich ma też swoje zalety ekonomiczne. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.