› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Po raz pierwszy w Elblągu Noc Sów. Puszczyk odzyska wolność

› zapowiedzi ponad rok temu    11.03.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Ten puszczyk nazywa się Puszkin Ten puszczyk nazywa się Puszkin  fot. AŻ / archiwum Elblag.net

Podczas Nocy Sów, organizowanego po raz pierwszy w Elblagu będzie można poznać te tajemnicze ptaki. W programie: oglądanie filmu „Sowy polskie”, wycieczka, której celem będzie poszukiwanie i obserwacja sów w Bażantarni. Uczestnicy imprezy będą także świadkami obrączkowania puszczyka i wypuszczenia go na wolność. Wstęp jest wolny, ale liczba miejsc ograniczona decyduje czas zgłoszenia. Kto pierwszy ten lepszy.

Pomysłodawcą i koordynatorem ogólnopolskim Nocy Sów jest stowarzyszenie Ptaki Polskie - jestem na pTAK. Po raz pierwszy taka impreza odbędzie się w Elblągu 31 marca o godzinie 17.30 w sali konferencyjnej Nadleśnictwa Elbląg. Wstęp jest wolny, ale trzeba się zarejestrować przez stroną internetową wydarzenia http://nocsow.pl/ lub wysłać zgłoszenie na adres e-mail: pkwe.m.piekarska@warmia.mazury.pl.

W programie m. in.

projekcja filmu przyrodniczego "Sowy Polski"

obrączkowanie i wypuszczenie puszczyka

wycieczka terenowa - poszukiwanie i obserwacja sów w Bażantarni

Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą latarek/czołówek, odpowiedniego stroju w teren no i ewentualnego prowiantu.

Puszczyk, który ma być wypuszczony na wolność na razie jest podopiecznym Beaty Lalik, lekarza weterynarii z Centrum Pomocy Dzikim Zwierzętom w Gronowie Górnym. Ptaka nazwała Puszkin.

Nie wiem dlaczego, może dlatego, że to pierwsze słowo, które wpadło mi do głowy. Puszczyk złamał nogę. Miał założony stabilizator, to taki sposób nastawienia kości. Po operacji kończyna wymagała usprawnienia, by zapobiec przykurczom i zanikom mięśniowym. Codziennie wykonywałam zabiegi naświetlania lampą infrared oraz masaże. Laseroterapia to kosztowny zabieg przynoszący jednak rewelacyjne rezultaty. Musi być wykonywany codziennie w seriach minimum przez 10 dni

- mówi Beata Lalik.

Nie zostaje ona sama z kłopotami finansowymi. Laseroterapię sponsorował Grzegorz Muniak, ornitolog i fotograf z zamiłowania.

Puszczyk zdaniem Beaty Lalik da sobie radę na wolności.

Na wypuszczenie Puszkina oraz całą Noc Sów zapraszają: Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej, Nadleśnictwo Elbląg, Lasy Państwowe, Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej oraz Centrum Pomocy Dzikim Zwierzętom - Gronowo Górne.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 4
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 1
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.