› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Pionierzy równości będą walczyć z hejtem

› rozwój i edukacja ponad rok temu    19.11.2015
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Pionierzy równości będą walczyć z hejtem

Można się z nią spotkać głównie w Internecie, ale nie tylko. Również w szkołach, na ulicy i podwórku. Mowa nienawiści czyli potocznie "hejt" (z ang. hate - nienawidzić) to już niemal codzienność, zwłaszcza wśród ludzi młodych. Potrafimy mieszać z błotem z wielu powodów: rasowych, etnicznych, narodowościowych, orientacji czy wyznawanej religii. Według statystyk 40% Polaków uważa mowę nienawiści jako narastający problem społeczny, który ciężko zignorować, natomiast aż 77% czuje się niekomfortowo w związku z obraźliwymi wypowiedziami pojawiającymi się w przestrzeni publicznej (dane uzyskane w badaniu "Mowa nienawiści w przestrzeni publicznej" realizowanym przez Stowarzyszenie Interkulturalni PL)

O ile osoby dorosłe zdają sobie sprawę z konsekwencji mowy nienawiści, zjawisko to jest szczególnie brutalne i bezkarne wśród młodzieży, która nie jest świadoma odpowiedzialności prawnej wiążącej się z nawoływaniem do nienawiści. W odpowiedzi na to zjawisko narodził się pomysł projektu "Pionierzy Równości", do którego ruszyła kilka dni temu rekrutacja.

Działanie realizowane jest w ramach projektu Fundacji Humanity in Action Polska w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Młodych Dziennikarzy "Polis" pt. "Start-up! Laboratoria akcji i idei przeciw mowie nienawiści". Skierowany jest on do ludzi młodych, od 16 do 26 lat, którzy chcieliby, aby Elbląg był przyjazny zamiast pełen hejtu. Uczestnicy projektu przejdą szkolenia na temat walki z mową nienawiści, a przy okazji nauczą się umiejętności organizacyjnych i promocyjnych w trakcie własnej kampanii zwalczania nienawiści.

Udział w projekcie to również doskonała okazja, by poznać wartościowych ludzi, nawiązać przyjaźnie, wymienić się poglądami i działać aktywnie w środowisku lokalnym. Na uczestników czeka też wyzwanie organizacji sesji fotograficznej oraz autorskiej wystawy potępiającej zjawisko mowy nienawiści. Projekt jest realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Jeśli chciałbyś dołączyć do naszego zespołu, masz ambicje zmienić Elbląg w bardziej pozytywne i przyjazne dla młodych ludzi miasto, wypełnij formularz rekrutacyjny już teraz. Na zgłoszenia czekamy tylko do 23 listopada!

Koordynatorem projektu jest Michał Pawłowski tel. 783-820-128, mail:michal.pawlowski@elblageuropa.pl. Lista osób przyjętych do projektu zostanie ogłoszona 25 listopada.

autor: Daria Andryszczyk

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 2
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.