› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

"Piknik Literacki” i gra miejska „Z dala od klawiatury, a bliżej literatury"

› zagrożenia i utrudnienia ponad rok temu    7.05.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” 1 czerwca 2017 r. w godz. 9:00 – 13:00 zaprasza do podróży po magicznym świecie literatury. Na uczestników „Pikniku Literackiego”, adresowanego do grup zorganizowanych, czekać będą stacje tematyczne, łączące zabawę z nauką t.j. „Spotkanie z bajką czytaną", „Bajeczna moda", „Poczytajmy i pograjmy", „Literackie przysmaki", „Poleć książkę”, „Zostań mistrzem czytania" i „Literatura w sieci".

Najmłodsi wysłuchają fragmentów najpiękniejszych utworów dla dzieci i młodzieży. Podczas zajęć plastycznych, chętni będą mogli przenieść ilustracje lub motywy z ulubionych książek na koszulki i torby ekologiczne. Jeśli ktoś zastanawiał się kiedyś, jak smakuje ulubiony deser Mamusi Muminka, bułeczki Pippi czy ciasto kapitana Haka, to powinien odwiedzić stację kulinarną, na której będzie można poznać przepisy potraw, pojawiających się w znanych dziełach literackich oraz część z tych dań przygotować. Miejsce do zabawy znajdą także miłośnicy gier planszowych, opartych na literaturze. O tym, jak zostać mistrzem czytania - opowiedzą eksperci z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, dzięki którym będzie można odkryć techniki szybkiego i poprawnego czytania. Tradycjonaliści, obawiający się nowych technologii, przekonają się, że Internet i nowe media są atrakcyjnym źródłem pozyskiwania wiedzy i nie zawsze mają negatywny wpływ na nasze dzieci. Podczas „Pikniku” uczestnicy będą mogli wymieniać się opiniami na temat ulubionych bajek i książek.

To nie koniec niespodzianek przygotowanych przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” na 1 czerwca. Drugą propozycją dla grup zorganizowanych jest gra miejska „Z dala od klawiatury, a bliżej literatury". Do współpracy przy jej realizacji zaangażowały się elbląskie instytucje kulturalne - Biblioteka Elbląska, Biblioteka Pedagogiczna, Centrum Sztuki Galeria EL, Urząd Miejski w Elblągu, Młodzieżowy Dom Kultury, Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu oraz Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Zadaniem uczestników gry będzie rozwiązanie zagadki literackiej związanej z Elblągiem. Do udziału w zabawie zostały zaproszone drużyny ze szkół podstawowych (klasy V i VI) oraz gimnazjów (klasy I i II). Gra miejska rozpocznie się o godz. 10:00.

Piknik Literacki” i gra terenowa zainaugurują realizację przez CSE „Światowid” projektu „Bajeczne wspomnienia ze szkolnej ławki”, który ma na celu promocję czytelnictwa i literatury. Kolejnymi etapami tej inicjatywy będzie szereg konkursów, akcji i pikników literackich organizowanych w Elblągu, jak również w innych miejscowościach: Gronowie Elbląskim, Morągu, Rychlikach, Braniewie.

Zgłoszenia do udziału w „Pikniku Literackim” i grze „Z dala od klawiatury, a bliżej literatury" przyjmuje Aleksandra Bednarczuk pod nr tel. 55/ 611 20 59 lub adresem e-mail: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona, o udziale grup w „Pikniku” i grze miejskiej decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 Joanna Zuehlke

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.