› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Pijany nastolatek w szpitalu. Policjanci wyjaśniają okoliczności upojenia alkoholowego

› policja ponad rok temu    12.12.2016
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Pijany nastolatek w szpitalu. Policjanci wyjaśniają okoliczności upojenia alkoholowego

Do szpitala w Elblągu trafił 15-letni chłopiec, który zatruł się alkoholem i stracił przytomność. Policjantów powiadomili lekarze, którzy przyjęli go na oddział. Funkcjonariusze badają okoliczności zdarzenia. Za sprzedaż alkoholu małoletniemu grozi kara grzywny, a także utrata zezwolenia.

W miniony piątek wieczorem chłopiec trafił na oddział dziecięcy szpitala miejskiego w Elblągu. Przyjechała po niego karetka, którą wezwała matka chłopca. Policjanci ustalili, że wcześniej był u znajomych i tam pił alkohol. Według relacji kolegów nagle stracił przytomność. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz to, skąd miał alkohol.

Niepokojącym jest fakt, iż po alkohol sięgają osoby nieletnie. Od początku roku na terenie powiatu elbląskiego ujawniono 43 nieletnich pod wpływem alkoholu.

Zgodnie z treścią art. 4 § 1 Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich używanie alkoholu lub innych środków w celu wprowadzenia się w stan odurzenia jest jedną z okoliczności świadczących o demoralizacji nieletniego, dlatego w tym przypadku zebrane w sprawie materiały zostaną przesłane do sądu rodzinnego. Policjanci zajmujący się problematyką nieletnich zgodnie z procedurami obejmują nadzorem takie osoby, analizują ich sytuację opiekuńczo - wychowawczą i stale współpracują z sądem rodzinnym i nieletnich.

W celu ograniczenia zjawiska alkoholizmu funkcjonariusze podejmują wzmożone działania. W ramach współpracy z różnymi instytucjami policjanci realizują wspólne działania zmierzające głównie do ograniczenia skali spożywania alkoholu przez dzieci i młodzież.
Także w ramach stałej współpracy z nauczycielami i pedagogami szkolnymi policjanci biorą czynny udział w spotkaniach z młodzieżą szkolną, w trakcie których uświadamiają nastolatkom jakie zagrożenia niesie za sobą picie alkoholu w młodym wieku.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ WON!!!
ponad rok temu 1
Dziś gimbazja da żulowi na wino,a on im kupi co chcą!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.