› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Pijani nastolatkowe włamali się do szkoły

› policja 3 miesiące temu    14.07.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pijani nastolatkowe włamali się do szkoły

18-latek oraz 15-latek chcieli przypomnieć sobie czasy gdy chodzili jeszcze do szkoły podstawowej. W tym celu włamali się do budynku szkoły w jednej z podelbląskich miejscowości. Ze szkoły wynieśli worek bokserski, 3 paletki do tenisa stołowego, piłkę i deskorolkę.

Można powiedzieć że wychowanie fizyczne było chyba jednym z ulubionych przedmiotów jakie mieli w czasie swojej edukacji sprawcy włamania. Pozyskane przedmioty to głównie szkolny sprzęt sportowy. Policjanci szybko ustalili kto może stać za włamaniem. Gdy przyjechali do domu 15-latka ten przepytany w obecności rodziców powiedział, że niewiele szczegółów pamięta z poprzedniego dnia ponieważ… był pijany. Włamanie do szkoły jednak pamięta. Policjanci dotarli również do jego 18-letniego kolegi, który opowiedział, że co prawda włamali się do szkoły, ale tylko po to, by wypić tam alkohol i powspominać dawne szkolne czasy. Policjanci odzyskali skradziony ze szkoły sprzęt, który znajdował się na posesji rodziców 18-latka.

Młodzi mężczyźni poniosą teraz konsekwencje swoich wspomnień i powrotu do przeszłości. Ich spotkanie ze szkolnymi wspomnieniami Kodeks Karny kwalifikuje jako kradzież z włamaniem a górna granica kary w tym przypadku to 10 lat pozbawienia wolności. 15-latkiem zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.