› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Pierwszy tornister

› poradnik 11 miesięcy temu    4.01.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pierwszy tornister

Choć ten rok szkolny stale nas zaskakuje i dzieci częściej były w domu niż na lekcjach stacjonarnych, to jednak wizja powrotu do normalności sprawia, że intensywnie przyglądamy się temu, czy maluchy na pewno mają przygotowane wszystkie rzeczy do szkoły. I być może te kolejne przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego będą również związane z zakupami, a nowy tornister czy też dodatki sprawią, że nada się temu wydarzeniu ważny charakter.

 1. Jaki tornister wybrać dla pierwszoklasisty?
 2. Liczy się wzór i kolor

Jaki tornister wybrać dla pierwszoklasisty?

To najważniejszy dylemat dla rodziców najmłodszych uczniów. Przede wszystkim tak jak zmiany w pokoju dziecka jest widocznym znakiem, że coś się zmienia, że zaczyna się czas nauki, a kończy przedszkolna zabawa. Poza tym na wyposażeniu pojawiają się również inne elementy szkolnej wyprawki takie jak długopisy, zeszyty, podręczniki. A wszystkie one zachwycają kolorami wykończeniem i przyciągają uwagę. W przypadku plecach oczywiście niezwykle istotna będzie również ergonomia oraz praktyczne walory.

Bardzo często tornistry przygotowywane dla najmłodszych mają specjalnie wyprofilowane plecy oraz szelki, które są wypełnione miękką gąbką. To sprawia, że ciało nie przegrzewa się podczas noszenia plecaka, a paski nie wrzynają się w ramiona. Znaleźć też można plecaki z płaskimi plecami, ale nie zawsze będą one dopasowywać się do pleców, a chodzi o to, by dźwiganie nie nadwyrężać rozwijającego się kręgosłupa. Pamiętamy, że sama wyprawka jest ciężka i pomimo tego, że w wielu szkołach można zostawić książki w szafkach lub klasach, a specjaliści apelują o to, by pakować dzieciom jak najmniej, to jednak plecaki są bardzo ciężkie. Muszą więc być odpowiednio wyprofilowane, czym czasem przypominają technologie używane w modelach turystycznych.

Liczy się wzór i kolor

Maluchy zwracają jednak uwagę na kolorystykę i sam fason. Nic więc dziwnego, że tornister dla dziewczynki często staje się miejscem dla ulubionych księżniczek czy też słodkich tęczowych jednorożców. W kolekcja dla chłopców pojawiają się również bajkowe postaci oraz motywy znane z gier. Możliwości jest dużo i bez problemu można dopasować wzór oraz kolorystykę do gustu młodego ucznia. Warto również zwrócić uwagę, by mieściły się w plecaku bloki o formacie A4, i by znalazło się miejsce na picie, drugie śniadanie w kieszeniach oraz kieszonka zamykana na dokumenty czy też pieniądze. Nie zapominajmy także o odblaskach, nawet jeśli wydaje się nam, że dziecko nie wraca po zmroku do domu. Bezpieczeństwo jest ważne i nie wolno o nim zapominać. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.