› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Patrycja Paź ma już nowy wózek elektryczny! Zbieramy pieniądze na dostosowanie mieszkania!

› bieżące 11 miesięcy temu    11.10.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Patrycja Paź ma już nowy wózek elektryczny! Zbieramy pieniądze na dostosowanie mieszkania! fot. nadesłana

Patrycja Paź, nastolatka chorująca na genetyczną łamliwość kości, bardzo długo czekała na tę chwilę. Jej wielkim pragnieniem od wielu lat był wózek elektryczny, którym mogłaby się znacznie łatwiej przemieszczać. Głębokie marzenia poparte dużym zaangażowaniem i pracą mają to do siebie, że często się spełniają.

Tak też stało się i tym razem. Media odegrały swoją znaczącą rolę. Znalazł się anonimowy darczyńca, który wpłacił całą potrzebną kwotę. Jednak nie kończymy zbiórki, ponieważ pieniądze są w dalszym ciągu bardzo potrzebne. Chodzi o na dostosowanie mieszkania do nowego wózka i umożliwienie bezpiecznego przechowywania drogiego i ciężkiego skadinąd sprzętu. 

Patrycja Paź jest uczennicą  gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich (SPSK) w Elblągu (ul. Saperów 14c). W związku z tym, że cierpi na ciężką genetyczną chorobę - wrodzoną łamliwość kości - jest zmuszona do poruszania się na wózku inwalidzkim. W ciągu swojego krótkiego życia ponad 70 razy doznała urazu złamania kości, 11 razy musiała być operowana, 2 razy w tygodniu jest rehabilitowana.

W czerwcu dzięki ludziom dobrej woli - także dzięki pomocy Czytelników Elbląg.Net - udało się zakupić nowy, zwykły wózek inwalidzki, który jest znacznie wygodniejszy, lżejszy i bardziej poręczny od tego, którym dziewczynka dysponowała dotychczas. Jednak marzeniem dziewczynki w dalszym ciągu było posiadanie wózka elektrycznego. 

W związku z tym przeprowadzane były w dalszym ciągu akcje, za pośrednictwem których zbierano pieniądze na jego zakup. Jedną z takich akcji, w której także uczestniczyliśmy, był piknik w Areoklubie Elbląskim zorganizowany w dniu 29 lipca. Dzięki nagłośnieniu sprawy o problemie Patrycji dowiedzieli się m.in. dziennikarze TVP Olsztyn oraz Teleexpresu. Na łamach tego ostatniego programu wyemitowany został materiał, który oglądał mężczyzna mieszkający w południowej Polsce. Sprawa go tak bardzo poruszyła, że postanowił pomóc. Zadzwonił i zadeklarował wpłatę 5 tys zł. Po krótkim czasie zadzwonił ponownie i powiedział, że wpłaci 25 tys zł. 

Myślałam wówczas, że to chyba jakiś żart

- tak mama Patrycji wspomina wydarzenie sprzed ponad 2 miesięcy. 

Okazało się, że to nie żart. Na konto wpłynęła kwota 25 tys. zł. Dzięki mężczyźnie, który pragnął zachować anonimowość Patrycja cieszy się już z nowego wózka elektrycznego. Aktualnie uczy się go obsługiwać.

 Nie kończymy zbiórki, ponieważ są potrzebne pieniądze na dostosowanie mieszkania do nowego sprzętu.

Numer konta:
Regionalne Centrum Wolontariatu  w Elblągu
92 1020 1752 0000 0102 0055 5425  koniecznie z dopiskiem Patrycja Paź

fot. nadesłana

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ 651264
11 miesięcy temu 2
Super wózek dzieki bogu ze juz masz cieszymy się z Tb Pozdrawiamy
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mała artystka
11 miesięcy temu 1
Trzymaj się Pati! Jesteś wspaniała!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.