› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Orszak Trzech Króli, walki rycerskie i wizyta w "Betlejem"

› dzieci i rodzina ponad rok temu    4.01.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Orszak Trzech Króli, walki rycerskie i wizyta w  fot. archiwum elblag.net

Już 6 stycznia o godz. 13.30 mamy szansę na udział w Orszaku Trzech Króli. Wybór władcy będzie należał do Ciebie. Spotkanie na placu Jagiellończyka, gdzie będą rozdawane korony. Potem przemarsz Teatralną, Robotniczą, Stoczniową i przez Stary Rynek do katedry św. Mikołaja. Po drodze zatrzymamy się: na dworze króla Heroda, w gospodzie, na turnieju rycerskim i na koniec w „Betlejem”.

Po raz trzeci ogólnopolska impreza Orszak Trzech Króli zagości w Elblągu. Rozpocznie się o godz. 13.30 na placu Jagiellończyka. Będzie śpiewanie kolęd i przygotowanie się do wyruszenia w orszaku jednego z trzech króli, których barwami rozpoznawczymi są kolory: czerwony, niebieski i zielony. Właśnie takie będą przygotowane przez organizatorów baloniki z helem.

Wypuścimy je podczas „Modlitwy do nieba”. Do każdego balonika będzie dołączona modlitwa oraz intencja. Każdy może przygotować własną i nam przekazać

- wyjaśnia ks. Piotr Bryk, elbląski koordynator Orszaku Trzech Króli. Na co dzień rektor kościoła Bożego Ciała.

Mamy wszelkie zgody na taką akcję

- zapewnia Zygmunt Tucholski, z Elbląskiego Sztabu Orszaku Trzech Króli.

Od tego roku królowie będą przedstawicielami poszczególnych parafii. Teraz ten zaszczyt spotka parafie: Św. Brata Alberta,  Św. RafałaKalinowskiego i Św. Wojciecha. Wikariusze są już po przygotowaniach i świetnie będą się czuli na koniach oraz w nowych rolach.

Ich obstawa to wikingowie i legioniści Piłsudskiego. To taki nasz lokalny koloryt. „Żołnierze” zapewnią bezpieczeństwo, nie pozwolą na zbytnie zbliżanie się ciekawskich do koni  

- wyjaśnia Zygmunt Tucholski. Sam wcieli się w patrona Elbląga św. Mikołaja.

Z placu Jagiellończyka nastąpi przemarsz Teatralną, Robotniczą, Stoczniową i przez Stary Rynek do katedry św. Mikołaja. Po drodze zatrzymamy się: na dworze króla Heroda, w gospodzie, na turnieju rycerskim. Nie będzie tam zwykłych potyczek, ale walka na śmierć i życie dobra ze złem. Co zwycięży przekonamy się 6 stycznia. 

Zwieńczeniem będzie wizyta w „Betlejem”. W katedrze św. Mikołaja zobaczymy jak trzej królowie oddają pokłon i wręczają dary nowo narodzonemu Jezusowi. Na zakończenie Orszaku Trzech Króli odprawiona zostanie msza św.

Imprezę objęli swoim patronatem biskup elbląski Jacek Jezierski i prezydent Elbląga Witold Wróblewski. W skład Elbląskiego Sztabu Orszaku Trzech Króli wchodzi wiele elbląskich organizacji i stowarzyszeń.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Tomek
ponad rok temu ocena: 0%  1
Na pewno pójdę w orszaku z całą rodziną
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.