› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Oni mają serce na dłoni. Wolontariusze WOŚP wyruszyli

› bieżące ponad rok temu    11.01.2015
Paweł Makowski
komentarzy 0 ocen 6 / 100%
A A A
Oni mają serce na dłoni. Wolontariusze WOŚP wyruszyli fot. www.wosp.org.pl

O godzinie 9:00 wolontariusze wyruszyli w miasto z uśmiechami na ustach i puszkami na datki w rękach. Z racji tego, iż w tym roku elbląski sztab WOŚP miał do dyspozycji tylko 600 puszek, chętnych do zbierania pieniędzy należało podzielić na 3-4 osobowe grupy. Elbląski sztab główny WOŚP na Starym Mieście odbierał od rana pieniądze z mniejszych lokalnych sztabów. O godzinie 13:30 zanotowano już ponad 13 tys. zł.

O wolontariuszach WOŚP można powiedzieć jedno - mają serce na dłoni. I to dosłownie, bowiem tradycyjnie w zamian za każdy datek na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ofiarodawca otrzymuje czerwone serduszko. Od godziny 9:00 rano ochotnicy krążą po mieście w wybranych miejscach i zbierają do puszek symboliczną złotówkę lub większe kwoty.

Będzie ich można spotkać do godziny 17:00, wtedy bowiem planowane jest zakończenie kwestowania i wolontariusze będą zgłaszać się do sztabu głównego. Od godziny 14:00, mimo początkowych obaw w związku z wietrzną pogodą, na scenie na Starym Mieście pojawiać się będą mniej lub bardziej znane zespoły, które umilą elblążanom czas finału Orkiestry.

Nie można również zapomnieć o Światełku do Nieba, które w tym roku planowane jest na godzinę 20:00. Nie może Was zabraknąć! Wyczekujcie również galerii zdjęć z finału WOŚP w Elblągu, która wkrótce pojawi się w naszym serwisie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.