› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Ojcowie w mundurach

› dzieci i rodzina 7 miesięcy temu    23.06.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ojcowie w mundurach fot. Areszt Śledczy w Elblągu

Służby mundurowe składają życzenia wszystkim ojcom: policjantom, funkcjonariuszom służby więziennej, strażakom, pogranicznikom i żołnierzom: „Dziękujemy wszystkim tatom za trud i wysiłek włożony w wychowanie dzieci”.

Napisała do naszej redakcji kpt. Anna Downar, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Elblągu:
 

Niedawno składaliśmy życzenia wszystkim mamom – funkcjonariuszkom, a dziś ślemy serdeczne życzenia i podziękowania wszystkim ojcom pełniącym służbę w szeregach Służby Wieziennej.

Trudna i odpowiedzialna praca, wymagająca stałej dyspozycyjności i dużego zaangażowania nierzadko wymaga poświęcenia czasu jakim chcielibyśmy dać rodzinie. W tym dniu, przypominamy, że wielu funkcjonariuszy to wspaniali ojcowie, którzy życie zawodowe umiejętnie godzą z życiem rodzinnym i starają się być dla dzieci wzorcem godnym naśladowania. Dziękujemy wszystkim tatom za trud i wysiłek włożony w wychowanie dzieci.

Również w Policji nie zapomniano o ojcach w mundurach.

W trakcie służby stanowczy, bezwzględni wobec przestępców, z uporem dociekający prawdy, wyciągający konsekwencje wobec tych, którzy na to zasłużyli. W domowym zaciszu natomiast – czuli i opiekuńczy, czasami przymykający oko na przewinienia swoich pociech.

Silne ramiona, które na co dzień zatrzymują przestępców, po pracy stwarzają azyl bezpieczeństwa dzieciom, w oczach których są niekwestionowanymi bohaterami. W dniu ich święta – wszystkim tatom w policyjnym mundurze – życzymy spełnienia marzeń.

Fot. Policja Braniewo 

Ten szczególny dzień, który każdego roku obchodzony jest w Polsce 23 czerwca sprawia, że większość naszych myśli kierowana jest ku nim – ojcom. A takich w policyjnych szeregach nie brakuje. Bez względu na charakter pełnionej służby – w patrolu, w białej czapce, czy przy dochodzeniowych aktach – w oczach dziecka to właśnie tata jest bohaterem. I jak się okazuje nie potrzebna mu do tego peleryna. Cenna każda chwila W trakcie pełnionej służby całkowicie oddają się swojej pracy, zapewniając bezpieczeństwo innym.  Każdy tata policjant ma jednak świadomość, że jego ochrony oczekują nie tylko mieszkańcy, ale i jego najbliżsi, do których wraca po pracy.

Jak przyznał braniewski dzielnicowy:

Nawet najcięższa służba w ułamek sekundy może zamienić się w najpiękniejszą chwilę, gdy wracasz zmęczony do domu, a w progu wita cię twoje dziecko rzucając ci się na szyję, ściskając z całych sił. Bo kocha i tęskni

- podsumowuje funkcjonariusz pionu kryminalnego braniewskiej jednostki.

Wrócić bezpiecznie do domu Ojcowie w policyjnych mundurach podkreślają, że sukces w służbie cieszy podwójnie, kiedy ma się z kim tą radością dzielić. Funkcjonariusze ci doskonale wiedzą, że ich działania są wzorem nie tylko dla lokalnej społeczności, o której bezpieczeństwo się troszczą. Poczynania policjantów bacznie śledzi ich potomstwo, które już teraz marzy, by w dorosłym świecie iść w ślady ojców. Funkcjonariusze pytani o to, czego można im życzyć w dniu ich święta odpowiadali zgodnie, że chcieliby po prostu z każdej służby wracać bezpiecznie do swoich bliskich

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.