› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

O bezpieczeństwie na drodze w teorii i praktyce

› dzieci i rodzina ponad rok temu    6.11.2015
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
O bezpieczeństwie na drodze w teorii i praktyce

Policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola w Sztutowie. W czasie zajęć z mundurowymi mali piesi utrwalili wiedzę o bezpieczeństwie na drodze nie tylko w teorii, ale również w praktyce. Mundurowi obdarowali przedszkolaków upominkami – ołówkami i puzzlami przekazanymi na ten cel przez portal www.mierzeja.pl i grupę LOTOS. Za zajęcia i prezenty dzieci podziękowały funkcjonariuszom piosenką o bezpieczeństwie.

Policjanci z ruchu drogowego i prewencji nowodworskiej jednostki oraz dzielnicowy ze Sztutowa odwiedzili dzieci ze sztutowskiego przedszkola. W czasie zajęć przeprowadzonych w czterech grupach funkcjonariusze zapoznali ich z zawodem policjanta oraz przypomnieli zasady bezpiecznego uczestnictwa maluchów w ruchu drogowym. W rozmowie z mundurowymi zarówno cztero - jaki i pięciolatki wykazały się dużą wiedzą na temat bezpiecznych zachowań pieszych oraz pasażerów i obiecały uroczyście, że będą dbać o własne bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W nagrodę za aktywne uczestnictwo policjanci wręczyli im małe upominki – ołówki przekazane przez portal www.mierzeja.pl oraz ulotki informacyjne. Do każdej z grup trafiły też puzzelki od grupy LOTOS, promującej mistrzowskie zapinanie pasów bezpieczeństwa. W podziękowaniu za wizytę przedszkolaki wręczyły policjantom podziękowania i zaśpiewały piosenkę o bezpieczeństwie.

W ramach drugiej części spotkania maluchy mogły obejrzeć radiowozy służbowe, a następnie zaprezentowały w praktyce jak być widocznym przy drodze i co oznacza prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych.

mł. asp Paulina Grzesiowska

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.