› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Numery alarmowe zawsze pod ręką. Kolejny krok ku zwiększeniu bezpieczeństwa

› bieżące ponad rok temu    4.07.2013
Nel Cybulska
komentarzy 8 ocen 7 / 57%
A A A
Numery alarmowe zawsze pod ręką. Kolejny krok ku zwiększeniu bezpieczeństwa fot. Konrad Kosacz / elblag.net

Od pewnego czasu, na elbląskich ulicach, naszą uwagę mogą przykuć tablice przypominające numery telefonów alarmowych. Plansze są wyraźnym akcentem wpływającym na bezpieczeństwo mieszkańców Elbląga, zwłaszcza tych najmłodszych.

W 105 lokalizacjach, głównie przy placach zabaw, usytuowano pewnego rodzaju „ściągę”, która w przypadku zagrożenia pomoże w sprawny sposób skontaktować się z odpowiednimi służbami ratunkowymi. W miejscach bardziej ubocznych, na przykład na klatkach schodowych, pojawią się mniejsze tabliczki, jednak ich przeznaczenie będzie takie samo, jak informatorów o pokaźniejszych wymiarach.

- 105 tablic dużych 140x70 cm i 1200 małych formatu A4 zostało wykonanych przez i na koszt fimy ubezpieczeniowej ERGO Hestia na mocy umowy barterowej 1/2013/OR z dnia 21 marca 2013 r. W zamian Miasto zobowiązało się do trzyletniego eksponowania tablic i tabliczek na terenach pozostających jego własnością. Tabliczki A4 trafiły do ZBK i zostaną umieszczone na klatkach schodowych budynków pozostających w jego zarządzie, natomiast tablice duże trafiły do MOSiR, ZZM i ZBK w celu ich ekspozycji – wyjaśnia Marek Kamm, elbląski Oficer Rowerowy ds. Rozwoju Komunikacji.

Każde działanie, które poprawia bezpieczeństwo elblążan, to ważny element rozwoju naszego miasta. Tablice, oprócz roli informatora, odgrywają również ważną rolę w edukacji najmłodszych użytkowników terenów rekreacyjnych. Spędzanie wielu godzin na placu zabaw, będzie także okazją do zapamiętania kilku prostych liczb, które z pewnością przyczynią się do odpowiedniej reakcji, w obliczu każdego zagrożenia.

-Tablice informacyjne ,,Bezpieczny Elblag'' mają związek z programem ,,Bezpieczny Elbląg'' przyjętym UCHWAŁĄ NR XII/327/2012 RADY MIEJSKIEJ W ELBLĄGU z dnia 14 lutego 2012 r.w sprawie przyjęcia programu „Bezpieczny Elbląg” – Współdziałanie i Aktywizacja Społeczna – dodaje Marek Kamm.

Miejmy nadzieję, że to, co ma zwiększyć nasze bezpieczeństwo, nie stanie się obiektem zainteresowania dewastatorów, i będzie służyć nam przez najbliższe lata, zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (8)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ redruM
ponad rok temu 8
Hehe, jak zapytam ile? Zasłonisz się tajemnicą firmy.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zakmor
ponad rok temu 7
Zdecydowanie nie za ,,free''.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ redruM
ponad rok temu ocena: 80%  6
A ja myślę, że jedyny pożytek z tych tablic ma firma ubezpieczeniowa, która za free ma reklamy w dobrych punktach miasta. Nie mam nic przeciwko akcji informacyjnej, ale nie w ten sposób, że tablice szpecą otoczenie.
odpowiedz oceń komentarz 4 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cycu
ponad rok temu ocena: 0% 5
wszedzie przekrety i propaganda. Pie...ne tablice
~ nn
ponad rok temu ocena: 50%  4
zobaczymy co powiesz, jak zdarzy się jakiś wypadek, i w panice nie bedziesz wiedzial co zrobic
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ redruM
ponad rok temu ocena: 100% 3
tak, będę szukał tablicy z numerami telefonów
~ nn
ponad rok temu ocena: 50% 2
może akurat będzie koło Ciebie dzieciak, któremu wskażesz tablicę i każesz wezwać pomoc, kiedy sam będziesz zajęty ratowaniem kogoś innego.. wyobraźnia wystarczy, żeby oszczędzić sobie wstydu
~ redruM
ponad rok temu ocena: 67%  1
jeśli ktoś myśli, że stawiając taką tablicę zwiększy bezpieczeństwo to jest pacanem do kwadratu, kolejny kwiatek pewnie naszej byłej rady miejskiej
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.