› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Nowy Dwór Gdański świętował Dni Żuław (+ fotorelacja)

› region ponad rok temu    27.06.2016
Marta Małek
komentarzy 0 ocen 5 / 100%
A A A
39 zdjęćZespół Skaner rozgrzał publiczność do czerwoności...Zespół Skaner rozgrzał publiczność do czerwoności... fot. Marta Małek

Dwa dni pełne atrakcji mieli zagwarantowane wszyscy mieszkańcy regionu, którzy zgromadzili się w piątek (24 czerwca) i sobotę (25 czerwca) na cyklicznej imprezie promującej żuławskiej gminy w Nowym Dworze Gdańskim. Znakomitej atmosfery nie zepsuło nagłe pogorszenie się pogody. Rzecz jasna w sobotę zarządzono regulaminowe 2 godziny przerwy na mecz reprezentacji Polski ze Szwajcarią, a następnie przystąpiono z powrotem do zabawy.

Wśród wielu atrakcji, które organizatorzy przygotowali dla uczestników imprezy znalazła się m.in. ścieżka edukacyjna a w niej: budowa drogi z prawdziwych materiałów budowlanych, symulacja dachowania i zderzenia samochodu, jazda rowerem odwrotnie skrętnym. Firma Budimex i Metrostav wespół z Gminą Nowy Dwór Gdański i Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych zorganizowały dzień otwarty budowy drogi S7. Można było zasiąść za kółkiem ogromnych maszyn budowlanych w Parku Mega Maszyn Budimex, które stały przy ulicy Sikorskiego. Ponadto na najmłodszych czekała Strefa Kubusia Puchatka wypełniona dmuchanymi fortyfikacjami i placami zabaw. Kolejną częścią tego sporego eventu była Strefa Rywalizacji, w której można było skorzystać z euro bungee, ścianki wspinaczkowej czy bungee run, a także refleksomierza oraz decybelomierza.

Na scenie natomiast szeroki wachlarz artystycznych atrakcji: Kabaret 44-200, Czwarta Fala, JURKI, a w sobotę - po części kabaretowej - część taneczna: dla dzieci przygotowane były zajęcia z animatorami, a dla starszych noc z gwiazdami disco polo: Skaner, B-QLL oraz Lecimy.

Cały czas można było także podziwiać i nabywać różne rękodzielnicze wyroby i wiktuały regionalne o niepowtarzalnym smaku na Jarmarku Żuławskim. Tam też umilali spacerowanie pomiędzy stoiskami soliści, zespoły czy żuławskie chóry.

Zapraszamy do fotorelacji z Dni Żuław.

 

ilość zdjęć 39 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.