› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Nowa sala dydaktyczna w elbląskim CKP otwarta. Zobacz naszą pełną relację foto oraz video

› bieżące ponad rok temu    27.03.2014
Bartłomiej Ryś
komentarzy 5 ocen 6 / 67%
A A A
45 zdjęćNowa sala dydaktyczna w elbląskim CKP otwarta. Zobacz naszą pełną relację foto oraz video fot. Grzegorz Laudański

Tuż obok trwających targów szkół ponadgimnazjalnych w Centrum Kształcenia Praktycznego odbyło się oficjalne otwarcie nowej sali. Sali, trzeba powiedzieć, wyjątkowej bo kształcącej młodzież w kierunkach obsługi inteligentnych systemów elektronicznych zabezpieczających nasze mieszkania.

Na otwarciu był obecny prezydent Jerzy Wilk, wiceprezydent Marek Pruszak oraz przedstawiciele różnych placówek edukacyjnych w naszym mieście. Maciej Domagalski, przedstawiciel firmy Satel również był obecny na spotkaniu. Sala powstała przy współpracy z firmą Satel, która to po raz kolejny już wspomogła placówkę oświatową w Polsce. Dodatkowo dyrektor CKP w Elblągu podpisał porozumienie z przedstawicielem firmy w sprawie dalszej współpracy. To świadczy o tym, że firma Satel nie ostatni raz pomogła w wybudowaniu takiej sali dla uczniów.

Dyrektor CKP omówił krótko również funkcjonowanie placówki w Elblągu. W roku szkolnym 2013/2014 uczy się aktualnie 600 osób. Szkoła kształci w 12 zawodach, również w takich, których brakuje na rynku pracy: ślusarz, cieśla itd. Większość uczniów, którzy kształcą się w tych dziedzinach już mają pracę – pracodawcy zobligowali się zatrudnić ich od razu po ukończeniu szkoleń i zdaniu egzaminu. To świadczy o tym, jak bardzo na naszym rynku wykształcenie zawodowe jest towarem deficytowym.

Po oficjalnej konferencji Jerzy Wilk został oprowadzony po wszystkich salach – począwszy od nowej, świeżo otworzonej po inne, które każdego dnia służą setkom uczniom. Warto wspomnieć, że większość prac nad szkołą takich jak malowanie ścian, przygotowywanie stanowisk praktycznych wykonują sami uczniowie. Również na wspomnianych targach szkół ponadgimnazjalnych pracowali uczniowie z elbląskiego CKP.

Zapraszamy do naszej relacji foto oraz video.

ilość zdjęć 45 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ AFK
ponad rok temu 5
Nie Blablablah , w CKP mają praktyki ludzie ,którzy będą w przyszłości twoimi pracodawcami ze względu na to ,że oni będą posiadać umiejętności do tego aby założyć działalność gospodarczą a ty będziesz posiadać umiejętności aby pracować po 12 godzin za 1.300 po to aby siedzieć w papierach ,by dodawać i odejmować vaty od fakturek. Niestety... taka prawda :) . Licealiści w większości są tylko po to aby pracować u kogoś, ponieważ nie mają pojęcia... No tak... zostaje jeszcze ewentualne udzielanie korepetycji za 30 zł/h, lecz musisz być bardzo dobry a konkurencja do tego jest spora, więc z tego nie wyżyjesz :) . Ty po szkole nie masz nic, musisz robić jeszcze studia, gdy i po nich bardzo ciężko o pracę w momencie gdy 20-sto letni chłopak kończąc przykładową zawodówkę idzie na rok do pracy lub nawet nie i zakłada własną firmę by robić pieniążki a nie brać tylko i wyłącznie co weekend na melanż od mamusi :).
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karabasz
ponad rok temu ocena: 100%  4
YES YES YES, kolejna wstęga zaliczona! :)
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ edward
ponad rok temu ocena: 0%  3
Fajnie, że ma co przecinać. Jego poprzednik przecinał jedynie jako członek zarządu województwa. Później... nożyczki się zapodziały
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lubię wstęgi
ponad rok temu ocena: 100%  2
Wilku w swoim żywiole - przecina wstęgi z istną gracją
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Blablablah
ponad rok temu ocena: 20%  1
Przecież do tej szkoły uczeszczają d...., którzy nie zdali po 8 razy, którzy są za ..., żeby chodzić do normalnej szkoły itd. Haha, i ten alarm przy komputerze, żeby jakiemuś dresowi nie strzeliło do głowy ukraść klawiatury, bo od razu alarm zawyje. :DDD
odpowiedz oceń komentarz 2 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.