› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Nikola Fiedor wygrała pierwszy odcinek kolejnej edycji „Szansy na sukces”! (+ wideo)

› bieżące 4 miesiące temu    8.09.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Nikola Fiedor wygrała pierwszy odcinek kolejnej edycji „Szansy na sukces”! (+ wideo) fot. facebook.com/szansanasukces2019

Niespełna 11-letnia Nikola Fiedor wygrała pierwszy odcinek kolejnej edycji programu muzycznego „Szansa na sukces”! Mieszkanka Jegłownika zaśpiewała piosenkę z repertuaru Majki Jeżowskiej pt. „Od rana mam dobry humor”. Jury to własnie ją wskazało jako zwyciężczynię. W gronie  młodych uczestników programu znalazła się również Swietłana Boguska, 12-latka z Elbląga, która jako pierwsza weszłą na scenę i wykonała „Laleczkę z saskiej porcelany”.

Śpiewała bardzo czysto, perfekcyjnie i w pewnej chwili myśleliśmy, że to Swietłana wygra odcinek, gdyż dziewczynka ma niepowtarzalny, piękny głos. Stało się inaczej. Być może przeważyło to, że Nikola, która jako druga weszła na scenę, dużo swobodnej prezentowała się na niej, a piosenka, którą wylosowała jest dużo bardziej dynamiczna i daje większe możliwości sceniczne. Nikola Fiedor doskonale to wykorzystała. Aż trudno uwierzyć, że na scenie zaprezentowała się licząca niespełna 11 lat dziewczynka, a nie bardzo dojrzała, doświadczona artystka estradowa. Zwyciężając ten odcinek programu „Szansa na sukces” Nikola została jednocześnie pierwszą finalistką Eurovision Junior Poland 2019. Naszym zdaniem obie elblążanki pozytywnie wyróżniały się na tle konkurencji i obie zasłużyły na nagrodę. Nietrudno zauważyć, że nasze miasto jest prawdziwą kuźnią talentów.

Nikola Fiedor ma niespełna 11 lat. Szlify muzyczne zdobywa w Studiu Artystycznym Katarzyny Panicz. Na swoim koncie ma pierwsze miejsce (w swojej kategorii wiekowej) na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Orfeusz” we Włoszech, nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Gdyni, wyróżnienie na festiwalu w Opolu, jest laureatką konkursu „8 Wspaniałych”, koncertowała w wielu krajach, w m.in. w Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych.

Lista uczestników pierwszego odcinka kolejnej edycji programu muzycznego „Szansa na sukces”

 • Swietłana Boguska – „Laleczka z saskiej porcelany”
 • Nikola Fiedor – „Od rana mam dobry humor”
 • Piotr Klima – „A ja wolę moją mamę”
 • Zosia Szuca – „Najpiękniejsza w klasie”
 • Amelia Kurantowicz – „Margarita”
 • Maja Mazurek – „Wszystkie dzieci nasze są”
 • Maciej Golian – „Na raz, na dwa”

Już w poniedziałek, 9 września, Nikola Fiedor będzie jednym z gości programu TVP2 „Pytanie na śniadanie”. Początek emisji programu: godz. 7.15. 

Posłuchajcie piosenki „Od rana ma dobry humor” z repertuaru Majki Jeżowskiej w wykonaniu Nikoli Fiedor

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Zaniepokojony
5 dni temu 2
przykre jest, że instruktorzy nie piszą nic w komentarzach.Szkoda dzieciaków. Zasmucony
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zainteresowany
3 miesiące temu 1
Znając Nikolę i jej sukcesy to jest to solistka ,która ma co pokazać i czym się pochwalić i proszę nie pisać ,o niej że jest "nikim" bo tak nie jest. Stając ze Swetlaną w konkurach na Międzynarodowym Festiwalu w Koninie to Nikola zdobywała nominacje do konkursu narodowego.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.