› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Niezapomniane przyjęcie dla dziecka

› poradnik ponad rok temu    12.08.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Niezapomniane przyjęcie dla dziecka

Urodziny pociechy to bardzo ważne wydarzenie dla dziecka oraz dla rodziców. Każdy rodzic dokłada wszelkich starań, aby był to czas, który solenizant będzie długo wspominał.

Natomiast dla dorosłych to nie lada wyzwanie. Jakie są podstawowe elementy udanego przyjęcia? Jaki motyw przewodni wybrać oraz jakie atrakcje?

O czym należy pamiętać?

Przygotowując przyjęcie dla dziecka należy pamiętać o motywie i oprawie imprezy zgodnej z upodobaniami pociechy. Dlatego jeśli maja ulubioną bajkę lub bohatera to warto pomyśleć o przyjęciu tematycznym. Wtedy cała oprawa musi być utrzymana w jednym klimacie. Następny krok to ustalenie listy gości oraz przygotowanie zaproszeń. Takie kolorowe zaproszenia dziecko z radością wręczy swoim rówieśnikom.

Należy również przemyśleć jak udekorować pomieszczenie, w którym odbędzie się przyjęcie. Wszystko oczywiście zgodnie z obraną tematyką. Czasem wystarczy naprawdę niewiele dekoracji, np. balony, serpentyny, kolorowe nakrycie na stole czy papierowe ozdoby. Na stole mogą królować przekąski, takie na jeden kęs. Dzieciaki chętnie będą podjadać podczas zabaw. Sezonowe owoce i warzywa, kanapeczki czy słodkie koreczki to świetne rozwiązanie. Podstawowa sprawa to woda do picia, soki, napoje lub herbata. Dzieci z pewnością będą spragnione podczas zabawy.

Najważniejszy jest oczywiście tort, tutaj panuje pełna dowolność, jeśli chodzi o smak (poza tym, że ma być słodki). Inaczej jest w przypadku wyglądu - musi być kolorowy i oryginalny, wzbudzać zachwyt. Z pewnością sprawdzi się taki z ulubionym motywem bajkowym lub innym ulubieńcem solenizanta. Nie należy zapomnieć również o odświętnym stroju dla dziecka, głównego bohatera całej imprezy. Oczywiście powinno być to coś wyjątkowego, ale jednak nie przesadzajmy, ponieważ równie ważny jest komfort i wygoda podczas zabawy.

Propozycje przyjęć dla chłopca i dziewczynki

Jak zorganizować przyjęcie dla dzieci? Mogłoby się wydawać, że nic prostszego, ale jeśli już przejdziemy do szczegółów organizacji przyjęcia pojawia się mnóstwo pytań. Dlatego warto wcześniej zapoznać się z przykładami.

Przyjęcia można zorganizować np. z myślą o dziewczynkach lub chłopcach. W ostatnim czasie ogromną popularnością wśród najmłodszych cieszy się bajka „Kraina Lodu”. Dzieci pokochały opowieść o dwóch siostrach oraz postać bałwanka Olafa. Dlatego to bardzo dobry pomysł na motyw przewodni przyjęcia dla dziewczynki.

Aby stworzyć odpowiednią atmosferę pomieszczenie należy przemienić w zimową krainę. Przydadzą się papierowe śnieżynki, wata imitująca śnieg oraz kolorowe lampki choinkowe. Warto pokusić się również o zastawę na stole z tym motywem. Świetna atrakcja na przyjęciu to piniata, w której możemy umieścić np. cukierki i srebrne śnieżynki. Tort koniecznie z podobizną Elzy.

Natomiast jeśli chodzi o chłopców, to uwielbiają oni bajkę „Auta”. Zaproszenia z Zygzakiem już zapowiedzą czego można się spodziewać na przyjęciu.  W wystroju sali powinien dominować kolor czerwony, ciekawym trikiem będzie stworzenie z balonów dekoracji w postaci sygnalizacji świetlnej. Do tego ciasteczka w kształcie kół. gadżety z motywem aut oraz tort w kształcie Zygzaka – solenizant i jego goście będą zachwyceni.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.