› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Nie samą nauką człowiek żyje. Czyli Dni Otwarte I LO w Elblągu

› bieżące ponad rok temu    28.03.2013
Bartosz Ponichtera
komentarzy 2 ocen 8 / 75%
A A A
35 zdjęćNie samą nauką człowiek żyje. Czyli Dni Otwarte I LO w Elblągu fot. Konrad Kosacz

Strzały na strzelnicy, wybuchy i płomienie w klasie chemicznej oraz kurs pierwszej pomocy medycznej – to tylko niektóre elementy edukacji, które wczoraj (27 marca) mogli obejrzeć przyszli licealiści podczas drzwi otwartych pierwszego Liceum Ogólnokształcącego. Jak zapewniali uczniowie I L.O. - takie atrakcje czekają wszystkich podczas codziennej nauki.

„Jedynka” nie zamyka się w schematach – osoby planujące studia na kierunkach medycznych mogą wybrać klasę o takim profilu, gdzie nacisk kładziony jest przede wszystkim na chemię oraz biologię. Ciekawą propozycją jest również klasa artystyczno-musicalowa – tam będą prowadzone warsztaty artystyczne, m.in. z emisji głosu, tańca oraz aktorstwa.

Nie zabraknie również „tradycyjnych” odmian, czyli klasa filologiczna oraz klasa matematyczno-fizyczna. Piotr Ciach, uczący historii gorąco zachęcał do nauki w pierwszym liceum:
- Oczywiście zapraszam do nas wszystkich, nie tylko tych, którzy interesują się historią – powiedział – Mamy bogatą ofertę pozaszkolną. Nasi uczniowie pływali „Pogorią” po wodach Śródziemnomorskich, bardzo często organizujemy krótkie wyjazdy poza miasto. W końcu nie samą nauką człowiek żyje – dodał z uśmiechem.

Przechadzając się wysokimi korytarzami napotkaliśmy jednego ze „strzelców”: - Zapraszam wszystkich chętnych do tej szkoły, bo można tutaj rozwijać się na różne sposoby. Ja należę do elbląskiej jednostki strzeleckiej, dlatego zachęcam również innych do przystąpienia do tej grupy.

Wszyscy zainteresowani ofertą I liceum ogólnokształcącego imienia Juliusza Słowackiego muszą podjąć szybko decyzję, bowiem rekrutacja rozpoczyna się już drugiego dnia kwietnia i potrwa do 21 czerwca.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dnia otwartego, a także, już niebawem, materiału wideo prezentującego atrakcje „Jedynki”.

ilość zdjęć 35 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ marek
ponad rok temu ocena: 100%  2
Słuszny tytuł artykułu. W I LO bowiem nauka jest na fatalnym poziomie. Zmarnowany czas. Drzwi otwarte to jedna wielka ściema. Opowieść o szkole, która nie istnieje. Bardzo odradzam. Ta szkoła zeszła na psy. Strzelać i pływać można poza szkołą. Nie złapcie się na to bo i tak w tej szkole tego robić na pewno nie będziecie.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ uczeń
ponad rok temu ocena: 100%  1
dobra ściema, strzelnica dla uczniów zamknięta, laboratorium ? jestem na biol chemie i nigdy nic tam nie robliliśmy. Jeżeli ktoś chce sobie zmarnować 3 lata życia to zapraszam. Te liceum żyje tylko legendą, że kiedyś byli dobrą szkołą, niestety teraz jest absolutnie nieludzkie.
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.