› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląga

› rozwój i edukacja 9 miesięcy temu    6.09.2018
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląga

W najbliższą sobotę 8 września 2018 roku w całej Polsce odbędzie się finał akcji „Narodowe Czytanie”, której patronuje Prezydent RP. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości para prezydencka zaproponowała do czytania „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. W ogólnopolskie działania włącza się również społeczność naszego miasta. Patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Elbląga Witold Wróblewski, a koordynatorem przedsięwzięcia zostało III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II.

Dnia 8 września o godzinie 10.30 planowany jest przemarsz uczniów, nauczycieli oraz elblążan przez Stare Miasto. Tłum robotników pod przewodnictwem powieściowego Cezarego Baryki wyruszy spod Bramy Targowej i uda się do Ratusza Staromiejskiego. Rozpocznie się tam część oficjalna, w której weźmie udział Prezydent Miasta Elbląga Witold Wróblewski, przedstawiciele różnych instytucji, dyrektorzy elbląskich szkół oraz delegacje uczniów. Uczestnicy przeczytają fragmenty powieści Żeromskiego.

W tym czasie na Starym Mieście i w jego okolicach odbędą się akcje happeningowe związane z promocją czytelnictwa. Będzie również możliwość wysłuchania fragmentów lektury w komunikacji miejskiej.
Elblążanie, którzy tego dnia odwiedzą Stare Miasto, i przyniosą do Ratusza swój egzemplarz „Przedwiośnia”, otrzymają pamiątkową pieczątkę.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Elbląga i okolic do włączenia się w ogólnopolską akcję!

Katarzyna Ruta – rzecznik prasowy III Liceum Ogólnokształcącego

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ fasola
9 miesięcy temu 1
Trzeba zwrócić uwagę, że to nie czytanie Przedwiośnia, tylko wybranych fragmentów książki pasujących do Dojnej Zmiany. 1/3 książki została usunięta na potrzeby sobotniego czytania.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.