› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Najlepsza położna województwa pracuje w Elblągu

› zdrowie i uroda ponad rok temu    7.01.2016
Mateusz Milanowski
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
A A A
Najlepsza położna województwa pracuje w Elblągu

Zakończyła się druga edycja kampanii społecznej zorganizowanej przez Akademię Malucha Alantan, podczas której wybrano najlepsze położne. W naszym województwie, na pierwszym miejscu uplasowała się Beata Szandrowska z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Celem kampanii „Położna na medal” był wzrost świadomości - wśród położnych - nowoczesnych standardów opieki okołoporodowej i podniesienie standardów pracy w zgodzie z przyjętymi wymaganiami środowiska i oczekiwaniami pacjentów oraz uświadomienie roli położnej, jej kompetencji i odpowiedzialności w oparciu o przyjęte standardy pracy jaką na co dzień wykonuje.

Do konkursu zgłoszone zostały 233 położne z całego kraju. Są to położne, które prowadzą szkoły rodzenia, jak i te które przyjmują porody, pracują na oddziałach noworodkowych czy prowadzą wizyty patronażowe. W sumie oddano na nie 9 190 głosów.

Najwięcej głosów - 1067 otrzymała Martyna Mączka z Katowic. Drugie miejsce zajęła położna Magdalena Kowalczyk-Perdek z Wrocławia, która otrzymała 1 051 głosów. Trzecie miejsce zajęła Lucyna Mirzyńska z Krakowa – 960 głosów.

W naszym województwie zwyciężczynią okazała się Beata Szandrowska z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Pani Beata pracuje w tym szpitalu już 26 lat i cieszy się wielką sympatią pacjentek i koleżanek. Drugie miejsce zajęła Barbara Chojnowska z Iławy, a trzecie Patrycja Darkiewicz z Giżycka.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

 • 13
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jowita
ponad rok temu ocena: 100%  2
Ja rodziłam 9 lat temu w szpitalu im. Jana Pawła. Pielęgniarki-położne były obrażone ze musiały wykonywać swoją pracę, krzyczły gdy musiały mi pomoc po cesarce, a jakie oburzenie gdy musiały robić dziecku butelke z mlekiem bo nie mialam pokarmu. Nie powinny wykonywac swego zawodu!
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Danka B.
ponad rok temu ocena: 100%  1
A na OIOK-u 3 lata temu spotkalam 2 "Czarne Mamby" , ostatnie do pomocy pacjetom i do tego aroganckie !
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.