› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Na Teatralnej już jest, teraz czas na Wapienną

› bieżące ponad rok temu    29.08.2013
Marcin Walędzik
komentarzy 0 ocen 3 / 33%
A A A
Na Teatralnej już jest, teraz czas na Wapienną fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Starówka ma się niedługo wzbogacić o kreatywne podwórko. Co to takiego? To nie tylko miejsce zabawy dla dzieci. Będą mogli z jego dobrodziejstw skorzystać także dorośli, bowiem tutaj dzięki dawnym grom będzie można przypomnieć sobie czasy własnego dzieciństwa.

Projektanci sporo się nagłówkowali wymyślając zabawy jakie mają się odbywać w takim miejscu. Chcą by osoby korzystające z takiego podwórka przypomniały sobie o dawnych grach chodnikowych. W tym celu znajdzie się miejsce na grę w klasy, kręconkę, gumę, kapsle czy boule. Dziś te zabawy są przez dzieci praktycznie zapomniane.

To jednak nie wszystko czego mogą się spodziewać przyszli użytkownicy podwórka. Powstanie tam także bocianie gniazdo, tablice do malowania kredą, specjalna konstrukcja rur, afrykańskie tam-tamy, wydające przeróżne dźwięki. Będzie można również skorzystać ze zjeżdżalni, huśtawki i trampoliny. Kreatywne podwórko na Wapiennej będzie też pełniło w pewnym sensie funkcje małego parku linowego. Umożliwią to specjalne rury, w ilości 40 sztuk o wysokości maksymalnie do półtora metra, na których dzieci będą mogły się wspinać czy tworzyć huśtawki.

22 sierpnia urzędnicy otworzyli koperty z ofertami od firm, które w ramach przetargu zgłosiły się do realizacji tej inwestycji. Nie jest jeszcze znany wykonawca tego zadania. Jeśli wśród ofert znajduje się choć jedna, której kwota realizacji zadania nie przekracza 100 tysięcy zł, wówczas Miasto podpisze z nią umowę.

Ostateczne oddanie kreatywnego podwórka na Wapiennej zaplanowane jest na przełomie września i października czyli zanosi się na to, że jeszcze w tym roku będzie można z niego skorzystać.

Jedno kreatywne podwórko w Elblągu już jest. Powstało właśnie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mogą z niego korzystać od 1 czerwca tego roku, na ulicy Teatralnej.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.