› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Na dłuższe wieczory, na doskonałą zabawę

› poradnik ponad rok temu    8.03.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Na dłuższe wieczory, na doskonałą zabawę

Rynek zabawek jest pełen atrakcyjnych gadżetów dla dzieci i młodzieży. I choć w dobie elektroniki, telefonów i konsol wydawałoby się, że ciężko jest przekonać najmłodszych do gier planszowych i zabawek z „tradycją”, to doskonale sobie one radzą na dziecięcych regałach i w trakcie zabawy. Popularność puzzli jest niepodważalna, a dzięki wykorzystywaniu modnych wzorów, popularnych bajkowych bohaterów czy też nowoczesnych rozwiązań znaleźć można ciekawe propozycje dopasowane do wieku, zainteresowań możliwości użytkowników.

Zabawka dla każdego

Kluczem jest dopasowanie zabawki do wieku i zainteresowań. A możliwości mamy naprawdę dużo, ponieważ puzzle cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i są idealnym pomysłem na prezent czy też wspólny wieczór. Dla wielu osób układanie małych kawałków w większe kolorowe obrazy (lub figury) to pasja i sposób spędzania wolnego czasu. Różne modele i serie można znaleźć tutaj, a zabawa zawsze będzie doskonała.

Niektórzy lubią trudne obrazy i wielotysięczne zbiory elementów. Inni wybierają mniej skomplikowane propozycje. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na dobieranie zabawki dla dziecka. Na poziom trudności wpływ będą miały takie aspekty jak ilość elementów i ich rozmiar, doświadczenie w układaniu puzzli oraz szczegółowość samego obrazka oraz jego kolorystyka. Wybierając odpowiednie puzzle (szczególnie dla dziecka), powinniśmy zwrócić uwagę na jego możliwości w zakresie skupienia uwagi, ruchów czy też logicznego myślenia.

Zabawka, która uczy

Puzzle, oprócz tego że są ładne, dają doskonałą możliwość zabawy, to są również idealnym narzędziem do ćwiczeń. Rozwijają wyobraźnię przestrzenną oraz zdolność myślenia przyczynowo- skutkowego. Są idealnym narzędziem do ćwiczenia motoryki małej oraz treningu ręka-oko. Poza tym uczą cierpliwości, skupienia i opanowania oraz są świetną zabawką edukacyjną, która pozwala całej rodzinie spędzać wspólnie czas.

Dla małych dzieci warto wybierać puzzle piankowe o dużych elementach. Powinny być również kolorowe i interesujące, by przyciągać uwagę malucha. Popularne jest wykorzystywanie motywów z popularnych bajek lub też zwierzątek czy obrazków. Piankowe puzzle dają również możliwość zabawy na podłodze, w efekcie czego powstaje barwna mata lub też figury przestrzenne. Do mody wróciły również drewniane układanki, które dają duże możliwości zabawy.

Im dziecko starsze, tym bardziej skomplikowane mogą być puzzle, ale klucze zawsze pozostanie to, by zabawka była po prostu interesująca. A z tego typu rozrywki się nie wyrasta, co potwierdza wielu dorosłych.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.