› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Moja Niepodległa – koncert w dniu 3 maja

› zapowiedzi 9 miesięcy temu    1.05.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Moja Niepodległa – koncert w dniu 3 maja

„Młodzi i Krzywda” szykują kolejny, energetyczny koncert dla mieszkańców miasta. Już 3 maja, w rocznicę uchwalenia Konstytucji, o godzinie 13.30 zagrają na placu przy elbląskiej katedrze. W repertuarze znajdą się tradycyjne pieśni patriotyczne, jak i współczesne utwory o wolności. 

Od początku marca ponad 30-osobowy skład przygotowuje się pod okiem Bartka Krzywdy i Anny Łebek-Obryckiej, do kolejnego, czwartego już występu. Poza regularnymi próbami, które w ramach współpracy Spółdzielni Socjalnej IDEA - głównego organizatora - z Młodzieżowym Domem Kultury, odbywają się w salach na ul. Warszawskiej, młodzi mieli okazję popracować z profesjonalistami. W miniony weekend odbyły się warsztaty dedykowane uczestnikom muzycznego zamieszania, które poprowadzili zaproszeni eksperci. Uczestnicy pod okiem świetnych instruktorów szlifowali umiejętności i szykowali się do koncertu "Moja Niepodległa", który zagrają w najbliższy czwartek (3 maja). 

fot. Spółdzielnia Socjalna IDEA

Zajęcia z emisji głosu, które prowadziła Ula Olejniczak, chórzystka chóru Cantata, były spotkaniem z wewnętrznym dźwiękiem, artykulacją i dykcją. Wyjątkowo energetycznie przebiegały warsztaty instrumentalne z perkusistą - Adamem Golickim - dwóch perkusistów i trzech dżembistów dudniło ile sił! A improwizacje muzyczne z wirtuozem skrzypiec - Łukaszem Ziębą - stały się swoistym, międzypokoleniowym jam session.

Przed ekipą „Młodzi i Krzywda” jeszcze dwie próby generalne i finał, czyli godzinne spotkanie z dobrymi dźwiękami, świetnym repertuarem i energią młodych. Na scenie pojawią się również zdobywczynie pierwszych miejsc w konkursie wokalnym „Moja Niepodległa. Piosenki o Polsce” zorganizowanym przez Spółdzielnię Socjalną IDEA na początku kwietnia br. Widzowie usłyszą Annę Malewicz i Zosię Zelonkę z SP 16 oraz Weronikę Gładka z Gimnazjum Nr 2.

Koncert „Moja Niepodległa” odbędzie się 3 maja o godz. 13.30 na placu przy katedrze pw. św. Mikołaja w Elblągu. 

Głównym organizatorem działania jest Spółdzielnia Socjalna IDEA.

Koncert „Moja Niepodległa” organizowany jest przez Spółdzielnię Socjalną IDEA we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Elblągu w ramach projektu „Moja Niepodległa” realizowanego przy współudziale środków finansowych samorządu Miasta Elbląg.
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.