› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Mnóstwo ruchu i uśmiechów. Przedszkolaki bawiły się na festynie Concordii

› bieżące 2 miesiące temu    29.09.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Mnóstwo ruchu i uśmiechów. Przedszkolaki bawiły się na festynie Concordii fot. Nadesłane

Blisko 200 przedszkolaków bawiło się na organizowanym przez MMKS Concordia Elbląg festynie sportowo-rekreacyjnym „Z piłką zdrowo i wesoło”. Wydarzenie, którego partnerem były Lasy Państwowe, odbyło się na boisku Orlik przy ul. Robotniczej. Uczestniczące w nim cztero- i pięciolatki z elbląskich przedszkoli, miały okazję do wspólnej zabawy w wielu konkurencjach ruchowych z elementami piłki nożnej.

Festyn jest częścią projektu "Z piłką zdrowo i wesoło", który klub Concordia realizuje już od 7 lat w kilku elbląskich przedszkolach. Trenerzy ze szkółki piłkarskiej Concordii w każdym roku szkolnym prowadzą z najmłodszymi dziećmi bezpłatne zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej. Każdego roku organizowany jest również duży festyn dla wszystkich uczestników programu. Tym razem jego partnerem było Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.

W tegorocznym festynie udział wzięło niemal 200 dzieci z roczników 2017 i 2018 z pięciu placówek przedszkolnych: Przedszkola Niepublicznego „Bajka” przy ul. Rypińskiej, Przedszkola Słonecznego nr 21 przy ul. Wiejskiej, Przedszkola nr 23 przy ul. Płk. Dąbka, Przedszkola nr 6 przy ul. Browarnej oraz Przedszkola nr 11 przy ul. Kopernika.

Na uczestników czekało malowanie twarzy w pomarańczowo-czarne barwy oraz wiele zabaw i konkurencji ruchowych z elementami gry w piłkę nożną, które prowadzone były przez trenerów szkółki piłkarskiej Concordii oraz zawodników trzecioligowego zespołu Concordii.

Oprócz tego Lasy Państwowe przygotowały stoisko, w którym najmłodsi mogli rozpoznawać odgłosy ptaków i odgłosy z lasu. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pomarańczową koszulkę ze słonikiem, który znajduje się w herbie Concordii, a do przeszkoli trafiły piłki.
 

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.