› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Młodzież zdobywa wiedzę o ZUS

› dzieci i rodzina ponad rok temu    13.09.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Młodzież zdobywa wiedzę o ZUS

Od czego zależy przyszła emerytura? Po co się ubezpieczamy? Jak założyć własną firmę? Na te i wiele innych pytań młodzież będzie mogła znaleźć odpowiedź biorąc udział w „Lekcjach z ZUS''. To już piąta edycja projektu edukacyjnego skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych. Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Olsztynie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Z roku na rok cieszy się on coraz większym zainteresowaniem ze strony uczniów, jak i nauczycieli.
 
Lekcje z ZUS to projekt edukacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Dzięki niemu uczniowie mogą poznać zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi. Mogą dowiedzieć się jak są one ważne zanim wejdą na rynek pracy. Wiedza o ubezpieczeniach społecznych pomaga świadomie podejmować decyzje dotyczące życia zawodowego i osobistego.

Lekcje z ZUS goszczą w szkołach od 2014 r. Od tego czasu liczba szkół oraz uczniów, którzy wzięli udział w projekcie wzrosła niemal trzykrotnie. Konkurs, a od 2016 r. olimpiada pn. Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych, przyciąga coraz więcej uczniów, którzy prezentują imponujący poziom wiedzy z zakresu ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” to cykl czterech spotkań, podczas których młodzież zdobywa wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych. 

Omawianymi tematami są:
•    Świadomy zawsze ubezpieczony,
•    Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składka,
•    Emerytura – twoja przyszłość w Twoich rękach,
•    e-ZUS, czyli firma pod ręką.

Z każdym rokiem do projektu Lekcje z ZUS zgłasza się coraz więcej uczniów. W poprzedniej edycji w roku szkolnym 2017/2018 uczestniczyło 30 tys. uczniów z całej polski. A w trzech poprzednich edycjach, udział wzięło aż 157 tys. uczniów. 

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych cenią praktyczny sposób przedstawienia wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych. Dzięki nauczycielom i ciekawym materiałom Lekcje z ZUS przynoszą efekty. Uczestnicy wykazują się ponadprzeciętną wiedzą o ubezpieczeniach społecznych.
Zwieńczeniem Lekcji z ZUS jest olimpiada. Najlepsi uczniowie z całego kraju spotykają się w Warszawie i rywalizują ze sobą o miejsca na podium.

Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych to doskonała okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę po Lekcjach z ZUS. Dzięki podpisywanym przez ZUS umowom z uczelniami laureaci olimpiady mogą liczyć na ciekawe propozycje specjalnie dla nich. W ofercie są indeksy na wybrane uczelnie oraz dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na kilkanaście uczelni w Polsce. Uczniowie mogą też otrzymać atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Nauczyciele, chcący wziąć udział w Lekcjach z ZUS oraz zgłosić szkołę do olimpiady mogą liczyć na wsparcie pracownika ZUS, który opiekuje się uczestnikami projektu. Służą oni pomocą szkoleniową z zakresu projektu oraz materiałami dydaktycznymi. To do niego zgłasza się szkołę, która chce wziąć udział w olimpiadzie. W Oddziale ZUS w Olsztynie należy kontaktować się z Panią Agnieszką Cybulską pod numerem telefonu 55 641 92 63 , e-mail: agnieszka.cybulska01@zus.pl
Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału w projekcie.

 Anna Ilukiewicz
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS  
Województwa warmińsko-mazurskiego

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.