Młodzi elblążanie ze Szkoły Podstawowej nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi imienia Bohaterów Westerplatte w Elblągu oraz Domu Dziecka w Elblągu pod opieką nauczycieli i wychowawców odwiedzili Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Wycieczka odbyła się na zaproszenie posła Zbigniewa Ziejewskiego, który otrzymał mandat poselski w ostatnich wyborach parlamentarnych startując z listy Koalicji Polskiej.
Zwiedzanie parlamentu z przewodnikiem, w tym zobaczenie Sejmowej Sali Posiedzeń, oglądanie makiety kompleksu budynków Sejmu RP, hallu głównego to nie wszystkie atrakcje wizyty w polskim parlamencie, która odbyła się 28 stycznia 2020 r. (we wtorek). Nieplanowanym urozmaiceniem było m.in. przypadkowe spotklanie i rozmowa z posłem Tadeuszem Cymańskim w kuluarach sejmowych. Nie zabrakło także obiadu w restauracji poselskiej, na który zaprosił wszystkich poseł Zbigniew Ziejewski. Na zakończenie parlamentarzysta wręczył najlepszym uczniom książki; wszyscy zwiedzający otrzymali drobne upominki.
Budowa kompleksu budynków Sejmu RP w Warszawie rozpoczęła się po odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1918. Jego sukcesywna rozbudowa trwa do dzisiaj. Aż do początku XX wieku Sejm nie posiadał własnej stałej siedziby.Do czasu zawarcia unii lubelskiej w 1569 i utworzenia wspólnego polsko-litewskiego sejmu jego sesje odbywały się w Piotrkowie, Krakowie, Toruniu, Bydgoszczy, Radomiu, Sandomierzu (sejmik generalny przy osobie króla), Lublinie, Parczewie i w Warszawie. Od 1573 zwoływany był przez monarchę raz na dwa lata. Od tego czasu sesje odbywały się siedzibach królewskich w Warszawie, a co trzecia w Grodnie (tzw. sejm grodzieński). Sporadycznie miejscem obrad był też Toruń.
Przypomnijmy, że poseł Zbigniew Ziejewski mieszka w Nowym Mieście Lubawskim; jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. W czasie ostatnich wyborów w okręgu elbląskim oddało nań głos 9028 wyborców.