› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

„Mistrzowie w pasach” przeprowadzili Lekcję Bezpieczeństwa dla uczniów z Żurawca

› dzieci i rodzina ponad rok temu    20.11.2015
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 „Mistrzowie w pasach” przeprowadzili Lekcję Bezpieczeństwa dla uczniów z Żurawca

18 listopada „Mistrzowie w pasach” przeprowadzili Lekcję Bezpieczeństwa dla uczniów z Żurawca k. Elbląga. To było niesamowite przeżycie dla podopiecznych Szkoły Podstawowej i bardzo duże wydarzenie w regionie. Niezwykli goście, niespodzianki, koncert Centrum Uśmiechu, pierwszy Policjant ruchu drogowego, mł. insp. Marek Konkolewski; a wszystko dlatego, bo dla „Mistrzów w pasach” najmniejsi są najważniejsi…

Ogólnopolska kampania społeczna „Mistrzowie w pasach” jest realizowana na terenie całej Polski. Półroczne inspekcje dotyczące prawidłowego zapinania pasów i fotelików (organizowane w postaci PIT STOP-ów w większych miejscowościach) na próbie ponad 3 tysięcy Polaków pokazały, że jeszcze nie umiemy PRAWIDŁOWO zapinać pasów i dbać o bezpieczeństwo naszych pociech podczas podróży. Dlatego Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Grupa Lotos wyruszyli z kampanią do najmniejszych – do najmniejszych miejscowości i najmłodszych użytkowników ruchu drogowego, by przeprowadzić LEKCJE BEZPIECZEŃSTWA pełną roztańczonych zabaw, piosenek, gier i konkursów.

Bowiem najlepiej do percepcji dzieci trafia edukacja podczas zabawy, co zostało opracowane przez KCBRD w gronie pedagogów, psychologów i ekspertów transportu drogowego. Jak ważny jest nawyk zapinania pasów bezpieczeństwa w PRAWIDŁOWY sposób przekonują się w ramach edukacji poprzez zabawę zarówno dzieci jak i dorośli uczestniczący w Lekcji Bezpieczeństwa prowadzonej w postaci niezwykłego koncertu Centrum Uśmiechu. Do udziału w wydarzeniu zaproszono patrona kampanii, Komendę Główną Policji, której znany z mediów przedstawiciel – mł. insp. Marek Konkolewski, radca Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP; osobiście wzmacniał przekaz dotyczący bezpieczeństwa w podróży.

Eksperci kampanii „Mistrzowie w pasach” podczas tych spotkań prowadzili instruktaże prawidłowego zapinania pasów oraz edukowali, jak montować foteliki i bezpiecznie podróżować. Lekcje bezpieczeństwa to w ramach koncertu piosenek o ruchu drogowym także zabawy edukacyjne dla najmłodszych podróżujących, konkursy z niespodziankami i nagrodami. Do udziału w spotkaniach zaproszeni zostali także wybrani mieszkańcy odwiedzanych przez ekspertów regionów i wspierający kampanię przedstawiciele urzędów (lokalnych), przedstawiciele instytucjonalni oraz media. Podczas Lekcji Bezpieczeństwa wybrano „Mistrza w pasach” (została nim Pani Dyrektor szkoły)– ambasadora kampanii, by wiedza o bezpieczeństwie w ruchu drogowym była szerzona dalej w regionie.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.