› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Miejsca parkingowe przy "Krasnalu" dla wszystkich. Zarząd Dróg nie widzi problemu

› dzieci i rodzina ponad rok temu    19.01.2016
Ines Kuraś
komentarzy 6 ocen 2 / 100%
A A A
Miejsca parkingowe przy

Pod koniec grudnia ubiegłego roku poruszaliśmy temat często zajętych miejsc parkingowych przy Centrum Rehabilitacyjnym „Krasnal” funkcjonującym od lat przy ul. Królewieckiej. Miejsca postojowe często zajmowane są przez pracowników okolicznych firm. Jednak Zarząd Dróg nie widzi problemu.

Radny Robert Turlej – na sesji Rady Miasta w listopadzie- zabrał głos w sprawie niedostatecznej liczny miejsc postojowych przy ul. Stoczniowej. Podkreślał w swoich wypowiedziach, że w wyniku wyniku modernizacji drogi wojewódzkiej 503 powstały nowe miejsca parkingowe, które docelowo miały służyć osobom korzystającym z usług centrum rehabilitacyjnego. Część z nich przeznaczona jest tylko dla osób niepełnosprawnych. Niestety, każdego dnia od godzin porannych miejsca postojowe przy „Krasnalu” zajmowane są przez pracowników okolicznych firm.

Wielokrotnie zdarza się, że rodzice, głównie kobiety muszą parkować w znacznej odległości od „Krasnala” a następnie niosą na rękach swoje dzieci na zajęcia rehabilitacyjne. W związku z powyższym zwracam się z prośbą, aby wspomniane miejsca postojowe były przeznaczone w godzinach pracy „Krasnala” tylko dla osób korzystających z Centrum Rehabilitacji. Do weryfikacji mogłyby służyć identyfikatory wydawane osobom korzystającym z rehabilitacji

– zauważał w interpelacji radny.

Po prawie dwóch miesiącach od złożenia interpelacji radny otrzymał odpowiedź od Zarządu Dróg. Czy Miasto również widzi problem? A może jest wszystko w porządku?

Na wstępie Zarząd Dróg podkreśla, że przed przebudową w ciągu drogi wojewódzkiej 503 (lata 2009-2012) na chodniku przy ogrodzeniu „Krasnala” funkcjonowało tylko 5 miejsc na wyłączność klientów ośrodka, którzy legitymowali się odpowiednimi identyfikatorami. Postój w tym miejscu, a także na ul. Stoczniowej był bezpłatny.


Po wprowadzeniu we wrześniu 2011 na Starym Mieście Strefy Płatnego Parkowania i po zakończeniu w październiku 2014 przebudowy ciągu drogi wojewódzkiej nr 503 sytuacja przy ośrodku uległa radykalnej zmianie. Powstało dużo więcej stanowisk postojowych. Dotychczasowe stanowiska postojowe wyznaczone na jezdni ul. Stoczniowej (40 szt + 4 mp dla osób niepełnosprawnych) zostały objęte Strefą Płatnego Parkowania. Na łączniku pomiędzy ul. Stoczniową, a Pocztową w miejscu dotychczasowej jezdni dwukierunkowej powstał parking z 27 nowymi stanowiskami postojowymi. Z tego 9 z nich jest przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych

– informuje w swojej odpowiedzi Zarząd Dróg.

Parking został urządzony na drodze publicznej i jest bezpłatny dla wszystkich mieszkańców. Na terenie ośrodka rehabilitacyjnego, utworzonych jest kilkanaście stanowisk postojowych, z których korzystają pracownicy oraz klienci ośrodka (zgodnie ze znakiem pionowym ustawionym na wjeździe).

W otoczeniu ośrodka została znacznie zwiększona liczba miejsc postojowych płatnych oraz bezpłatnych, a ilość miejsc dla osób niepełnosprawnych uległa podwojeniu.


Dziś klienci ośrodka, ale też i jego pracownicy, mogą korzystać z miejsc bezpłatnych czy płatnych (czasowo lub abonamentowo), a możliwości parkingowe w tym obszarze są stosunkowo korzystne mając na uwadze deficyt miejsc postojowych w Elblągu

– dodaje Zarząd Dróg.

Radny Robert Turlej nie jest usatysfakcjonowany odpowiedzią Miasta i, jak podkreśla w rozmowie z nasza redakcją nadal będzie zabiegał o wydzielenie miejsc postojowych dla osób korzystających z Centrum Rehabilitacji.

Dziwię się, że zamiast dążyć do kompromisowego rozwiązania tego problemu Zarząd Dróg stwierdza, że wszystko jest w porządku. Powiedzmy szczerze, miejsca przy samym "Krasnalu" powinny być przeznaczone tylko dla osób korzystających z usług rehabilitacyjnych. Pracownicy okolicznych firm powinni parkować samochody w innym miejscu

– zauważa Turlej.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ czyt
ponad rok temu ocena: 0%  6
na terenie krasnala kilkanaście miejsc? raptem 9
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkam obok
ponad rok temu ocena: 33%  5
27 miejsc parkingowych które służą komu ? pracownikom starego Alstomu i innych firm pracuje tu setki ludzi a parkingu wielkiego brak zamiast podwórka mam około setki samochodów codziennie przed oknem jesteście żałośni KOBIETY Z DZIECMI CHODZĄ NA RĘKACH WIDOK CODZIENNY BO PARKINGI ZAJĘTE
odpowiedz oceń komentarz 2 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Świadek
ponad rok temu ocena: 40%  4
Browar nic nie dostał od miasta. Wybudował parkingi, ogólnodostępne za swoje pieniądze, które są własnością miasta i płaci co miesiąc dzierżawę która nie jest symboliczna złotówką.
odpowiedz oceń komentarz 2 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
ponad rok temu ocena: 50% 3
Skoro parkingi są własnością miasta to za co browar płaci?
~ TyWieszKtoPisze
ponad rok temu ocena: 50%  2
Miasto wzorem umowy z browarem przy zdroju powinno wejsc w porozumienie z firmami i oddac im teren za symboliczna zlotowke aby zostal wybudowany duzy parking pomiedzy Skwerem Nowa Stoczniowa i Robotnicza
odpowiedz oceń komentarz 3 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkam obok
ponad rok temu ocena: 33% 1
tak się składa że tam mieszkam chcesz mieć parking na podwórku to proszę bardzo!!!! nie dość że wybudowali nam drogę pod oknem to jeszcze parkingi na setki samochodów myślisz czasem o kimś innym a place przy zakładach za szlabanem puste stoją bo tak im się podoba róbcie sobie parkingi pod firmami a nie ludziom na podwórku oooooo!!!!!!!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.