› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Miasto szykuje się do kolejnych inwestycji w oświatę

› inwestycje miejskie ponad rok temu    5.02.2016
Mateusz Milanowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Miasto szykuje się do kolejnych inwestycji w oświatę

Urząd Miejski rozpoczął prace nad przygotowaniem dokumentacji do termomodernizacji budynków oświatowych. Miasto ma szansę na pozyskanie pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa.

Urząd w minionych latach pozyskał prawie 10 mln zł z funduszy unijnych na termomodernizację budynków szkolnych. Fundusze pochodziły z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013 (9.3. Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej i efektywność energetyczna). W projekt pod nazwą "Termomodernizacja oświatowych obiektów użyteczności publicznej w Elblągu" wpisanych zostało sześć szkół.

Koszt realizacji projektu wyniósł prawie 13,76 mln zł, zaś dofinansowanie ze środków Funduszu Spójności ponad 9,57 mln zł. W ramach projektu w latach 2010-2014 termomodernizacji poddane zostały budynki:
- Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług przy ul. Obrońców Pokoju 44,
- Szkoła Podstawowa Nr 1 przy ul. Daszyńskiego 1,
- Szkoła Podstawowa Nr 15 przy ul. Modlińskiej 39,
- Gimnazjum Nr 9 przy ul. Browarnej 1,
- Gimnazjum Nr 5 przy ul. Agrykoli 6,
- Gimnazjum Nr 2 przy ul. Robotniczej 173.

Tak, jak w przypadku wspomnianego projektu, również w celach nowego, jeszcze nie ogłoszonego, jest zmniejszenie emisyjności gospodarki poprzez oszczędność energetyczną budynków użyteczności publicznej. Tym samym, możemy spodziewać się, że kolejne szkoły doczekają się termomodernizacji.

Zgodnie z harmonogramem konkurs, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego – działanie 4.3.1 Działanie 4.3 Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków Poddziałanie 4.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach publicznych, ogłoszony zostanie pod koniec bieżącego roku. Obecnie Urząd Miejski w Elblągu przygotowuje się do pozyskania funduszy.

Na chwilę obecną nie wiadomo, jakie szkoły mają największe szanse na inwestycje, ale jeżeli wszystko pójdzie po myśli pierwsze remonty powinny rozpocząć się w nastepne wakacje, w 2017 roku.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.