› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Meble w pokoiku dziecięcym

› poradnik ponad rok temu    6.12.2016
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Meble w pokoiku dziecięcym

Już najmłodsze dzieci powinny być zaopatrzone w jak najlepsze i najbardziej funkcjonalne meble. Gdy przyszli rodzice z niecierpliwością oczekują przyjścia na świat małego dziecka, z należytą starannością przygotowują dla swojej pociechy piękny pokoik dziecięcy.

Potrzeby człowieka na każdym etapie życia zmieniają się, dlatego ważne jest to, byśmy wraz z rozwojem malucha zmieniali również mebelki w pokoju, które będą zaspokajały wszystkie potrzeby. Meble dla niemowląt to wbrew pozorom nie tylko łóżeczka. Najmłodsi potrzebują, tak samo jak dorośli, innych elementów wyposażenia wnętrza. Urządzając pokój dla dziecka należy pamiętać także o funkcjonalnym regale oraz pojemnej szafie.

Regały

Meble dla niemowląt powinny być bardzo pakowne, ponieważ dzieci w tym okresie bardzo szybko rosną i tak samo szybko zmieniają ubranka. Ponadto, niemowlaki muszą być zaopatrzone także w szereg specjalnych kosmetyków, ale również maskotek i innych drobiazgów. Wszystko to powinno posiadać swoje miejsce, co zapewni porządek w całym mieszkaniu. Regał wszystkim kojarzy się również z książkami, i taką funkcję może pełnić w pokoju niemowlaka. Książki czytane najmłodszym dzieciom rozwijają ich wyobraźnię, uczą twórczego myślenia i rozwijają mowę. W każdym pokoju dziecięcym należy umieścić książeczki dla maluchów. Regał może stać się bardzo przydatnym meblem dla niemowląt, jeśli zostanie odpowiednio wykorzystany. Powinien on zostać przymocowany do ściany. Dzieci, które uczą się chodzić, wspierają się o meble znajdujące się w pokoju. Warto zabezpieczyć je przed niechcianym wypadkiem.

Szafy

Zaraz po łóżku jest to jedno z najbardziej potrzebnych mebli dla niemowląt. W szafach znajdować się mogą wszystkie niezbędne ubranka, maskotki, pieluszki i wiele innych rzeczy. Najmłodsze dzieci bardzo często otrzymują w prezencie wiele ubrań, zabawek, ale również urządzeń, takich jak choćby huśtawki, maty edukacyjne, czy leżaczki. Gdy zabraknie na nie miejsca w innych pomieszczeniach, warto wykorzystać pakowne szafy, które znacznie ułatwią sprawę. Szafy z całą pewnością pomogą rodzicom w utrzymaniu porządku w domu. Wszystkie mniej przydatne rzeczy lub jeszcze za duże, mogą przeczekać schowane w szafie, gdzie bezpieczne będą od wszelkich uszkodzeń.

Łóżeczko

Choć wiele dzieci stara się go unikać, to i tak mebel ten jest niezbędny w każdym pokoiku dziecięcym. Wybierając łóżeczko dla swojego malucha, powinniśmy zdecydować się na najwyższą jakość. Najczęściej łóżeczko jest wyborem na lata, dlatego warto przejrzeć dokładnie całą ofertę przed kupnem. Te meble dla niemowląt znajdują się w każdym sklepie meblowym stacjonarnym, czy też internetowym. Łóżeczko może być również odpowiednio dopasowane do stylu wystroju całego pokoiku. Bardzo często pojawiają się na nim różnego rodzaju motywy zwierzęce lub postaci z popularnych bajek. Poza wyglądem, łóżka powinny charakteryzować się też wygodą. Materac nie może być ani za miękki, ani za twardy. Dziecko powinno odczuwać komfort podczas snu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.