› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Matura to bzdura. Zobacz jak elblążanie relaksują się przed egzaminem

› bieżące ponad rok temu    6.05.2013
Joanna Siudak
komentarzy 2 ocen 11 / 91%
A A A
Matura to bzdura. Zobacz jak elblążanie relaksują się przed egzaminem

1656 absolwentów elbląskich szkół średnich przystąpi w tym roku do matury. O tym, że matura jest najważniejszym egzaminem dojrzałości mówią wszyscy, wszędzie i od zawsze. Jak nie dać się zwariować przed tym ważnym dniem opowiadają elblążanie.

Odpoczynek na świeżym powietrzu

Spacer, jazda rowerem, wyjazd nad morze, pikniki i aktywność fizyczna w plenerze to najcześciej wymieniane formy rozrywki, które wybierają uczniowie żeby zrelaksować się. Jak twierdzi Julia Grabowska, uczennica Technikum Gastronomicznego w Elblągu najważaniejsze jest dobre nastawienie i oderwanie myśli od egzaminów.

- Moją życiową pasją jest jazda konna. To dziedzina, z którą jestem związana od dzieciństwa. Aktywność ta kojarzy mi się z odpoczynkiem, dlatego też nie miałam dziś wyboru - wybrałam się do stadniny koni. Kontakt ze zwięrzętami sprawił, że uspokajam się - mówi Julia.

Majówka dobra do naładowania akumulatorów

Długi weekend majowy był dobrą okazją na spędzenie czasu ze znajomymi i wymianę zdań na temat przygotowań do matury. Jako że egzaminy zaczynają się dopiero jutro, przyszli maturzyści cieszą się jeszcze dziś odpoczynkiem.

- Po grilowym maratonie czuję się zrelaksowany, wprawdzie ciężko mi dziś wrócić do rzeczywistości, ale nabrałem sił do tego, by sprostać egzaminom - opowiada Piotr Kaźmierczyk, uczeń Zespołu Szkół Techniczno- Informatycznych.

Spotkanie z znajomymi (nie maturzystami!)

Spotykam się dziś wieczorem z przyjaciółmi, którzy maturę mają za pasem. Postawiłam im jednak jeden warunek: ANI slowa o maturze. Myślę, że warto na kilka godzin przed egzaminem wyspać się porządnie, przeczytać dobrą książkę lub obejrzeć horror - dodaje Justyna Pinkus, uczennica Technikum Mechanicznego.

Kolacja we dwoje

- Maturę zdawałam 5 lat temu. Do dziś wspominam, że był to dla mnie niezwykle trudny okres. Dzień przed maturą wybrałam się z moim obecnym narzeczonym na kolację. Chociaż nie mogłam nic przełknąć, bolał mnie brzuch i miałam gorączkę, musiałam wyjść z domu. Nie mogłam dłużej słuchać słów otuchy od całego mego otoczenia - komentuje Katarzyna Klimas, absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu.

Elbląscy uczniowie obowiązkowo muszą zdawać egzamin z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Spośród przedmiotów dodatkowych elblążanie najczęściej wybrali wiedzę o społeczeństwie i geografię.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ maturzysta
ponad rok temu 2
"Elbląscy uczniowie obowiązkowo muszą zdawać egzamin z (...) języka angielskiego" - błąd - muszą z języka nowożytnego :P
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ boss
ponad rok temu 1
nie rozumiem tego calego zamieszania wokół matur. Dla mnie to kolejny etap w zyciu. Poziom nie jest przeciez wcale wysoki i naprawdę trzeba się nieżle postarać zeby nie zdac... życzę powodzenia wszystkim maturzystom
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.