› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Masz małe dziecko? Te sprzęty warto mieć w domu

› poradnik 5 miesięcy temu    15.05.2020
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Masz małe dziecko? Te sprzęty warto mieć w domu

To prawda, że dzieci nie potrzebują wielu designerskich gadżetów i rozbudowanych elektronicznych sprzętów, których posiadanie najczęściej podyktowane jest obowiązującą wśród rodziców modą. Istnieją jednak urządzenia, które warto mieć w domu, szczególnie jeśli twoje dziecko jest podatne na infekcje. Mowa tu o termometrze, inhalatorze i o nebulizatorze. Czym jednak są te sprzęty i na jakie parametry zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Termometr 

Termometr to rzecz niezbędna w każdym domu, szczególnie takim, w którym są małe dzieci. Nie potrafią one przecież zakomunikować, że źle się czują a dzięki termometrowi szybko sprawdzisz czy twojego malucha nie łapie jakaś infekcja. Na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów termometrów - od prostych szklanych po zaawansowane elektroniczne urządzenia. Najlepszym rozwiązaniem dla małych dzieci i niemowlaków będzie termometr bezdotykowy, który nie wymaga trzymania go długo pod pachą. Jest on równocześnie najbardziej zaawansowany technologicznie i mierzy temperaturę z dokładnością do 0,01 stopnia. Decydując się na zakup termometru bezdotykowego warto zdecydować się na model z dużym zakresem mierzonej temperatury. W ten sposób zakupiony sprzęt sprawdzi się nie tylko do odczytania temperatury ciała dziecka, ale i określenia np. temperatury wody użytej do kąpieli. Warto jest zainwestować także w model, który posiada funkcję ostrzegającą nas, jaka temperatura może być alarmująca, a jaka stanowi jedynie niegroźny stan podgorączkowy. Takie dodatkowe funkcję posiadają między innymi termometry firmy Microlife

Inhalator 

Kolejnym bardzo przydatnym urządzeniem w każdym domu, w którym są dzieci jest inhalator. Jest to sprzęt, który sprawdza się w nawet najbardziej uciążliwych infekcjach górnych dróg oddechowych oraz pozwoli dziecku odczuć ulgę w chorobie, bez konieczności podawania leków. Działanie inhalatora polega na wdychaniu przez osobę chorą parującego roztworu wód mineralnych lub aerozoli. Taka kuracja przynosi dziecku ulgę szczególnie w uporczywym katarze, który utrudnia normalne oddychanie. Stojąc przed zakupem inhalatora, należy zwrócić szczególną uwagę na głośność, z jaką dany model pracuje. Często zdarza się tak, że dzieci boja się głośnych sprzętów i nie chcąc być inhalowane, po prostu płaczą. Cicho pracujący inhalator pozwoli wykonać zabieg w trakcie czytania książki lub oglądania ulubionej bajki. 

Nebulizator 

Jest tu urządzenie służące do specyficznego rodzaju inhalacji, czyli nebulizacji. Przebieg takiego zabiegu jest analogiczny do tego z użyciem inhalatora, z tą różnicą, że podawany jest nie roztwór wodny, a lek. Można więc powiedzieć, że nebulizator to specjalny rodzaj inhalatora, przydatny szczególnie rodzicom, których dzieci bardzo często i intensywnie chorują na infekcje dróg oddechowych. Przy zakupie tego rodzaju sprzętu, podobnie jak w przypadku inhalatora, bardzo ważna jest głośność pracy urządzenia. Istotne jest również to, aby nebulizator na który się zdecydujemy, posiadał różne rozmiary końcówek, ułatwiające idealne dopasowanie do dziecięcej twarzy. I w tym przypadku z pomocą może nam przyjść firma Microlife, która w swoim asortymencie posiada różne modele nebulizatorów, wyposażonych w dodatkowe ustniki, przydatne wszystkim członkom rodziny.  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Polskamatka
5 miesięcy temu 1
Kupiłam właśnie inhalator-nebulizator pikko z haxe, super się sprawdza, tak ja jest napisane, nie wyobrażam sobie choroby dziecka bez niego, prosty w obsłudze i solidny :)
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.