› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Mała Jagódka jest po przeszczepie. Zobacz jak potoczyły się jej losy

› zdrowie i uroda ponad rok temu    8.08.2013
Nel Cybulska
komentarzy 0 ocen 5 / 100%
A A A
Mała Jagódka jest po przeszczepie. Zobacz jak potoczyły się jej losy fot. Archiwum rodzinne rodziców Jagody

Niespełna pół roku temu elblążanie przezwyciężyli swój strach, aby zgłosić się do bazy osób gotowych oddać szpik kostny. Ratusz Staromiejski zamienił się wówczas w punkt poboru krwi. Wszystko to dla małej Jagódki, chorej na rzadką odmianę białaczki, o której dalszym losie dziś informujemy.

Decyzja o gotowości do uratowania ludzkiego życia nie zawsze jest łatwa. Oddawanie szpiku kostnego kojarzy nam się z bólem. Nie jest to jednak cierpienie nawet porównywalne z tym, które dotknęło niespełna dwuletnią Jagódkę.

Udało się przezwyciężyć strach. Jeden mały gest nieświadomej niczego osoby, okazał się szansą na zdrowie Calineczki. Znalazł się dawca, a już na początku maja br. odbył się wyczekiwany przez rodziców dziewczynki przeszczep.

- Na początku maja był przeszczep, jednak na chwilę obecną nie możemy jeszcze mówić o sukcesie, bo Malutka ciągle walczy z powikłaniami – mówi ciocia Jagódki, Beata Abramowska.

Jeśli za zdrowie można trzymać kciuki, to my ściskamy je z całej siły. Życzymy Jagódce dużo zdrowia, a wszystkich elblążan zachęcamy do dzielenia się tym, co jest w stanie wyprodukować tylko ludzki organizm – krwią i szpikiem kostnym. To niewielki ból, który może okazać się nowym życiem.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.