› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Łóżko dla dziecka - jakie wybrać?

› poradnik ponad rok temu    15.09.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Łóżko dla dziecka - jakie wybrać?

Wybór odpowiedniego łóżka dla dziecka to wymagające zadanie. W końcu to ważne, aby nasze dziecko dobrze się wysypiało i było w stanie z łatwością stawić czoła wyzwaniom kolejnego dnia. Mając na względzie komfort użytkowania powinniśmy zwrócić uwagę na takie czynniki jak wielkość, twardość materaca czy przyjemny dla oka design. Jak to zrobić?

Rodzaj materaca się liczy

Każdy z nas ma osobne preferencje co do podłoża, na którym najlepiej nam się śpi. Jedni wolą twardy materac, inny miękki, jeszcze inni pośredni. Wybierając łóżko dziecięce powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ten jego element, ponieważ to od jakości materaca będzie zależało, czy nasze dziecko się wyśpi i czy będzie mu wygodnie. Najprostszym sposobem na znalezienie tego idealnego jest rodzinna wycieczka do sklepu, aby nasza pociecha mogła sama przetestować kilka możliwości. Możemy również przejrzeć dostępne w sieci oferty, a potem skonfrontować je przed zakupem w sklepie stacjonarnym.

Bezpieczeństwo to sprawa podstawowa

Ponieważ wybieramy łóżko dla dziecka tapicerowane, powinniśmy zwrócić uwagę na sposób wykończenia. Lepszym wyjściem jest wybranie mebla o zaokrąglonych brzegach, dzięki czemu zmniejszymy ryzyko uderzenia się czy bolesnego kopnięcia bosą stopą w mebel. Podobnie wykończone brzegi możemy znaleźć na przykład w tym modelu: http://berkehome.pl/lozko-dzieciece-tapicerowane-luckysoft-silver_05.

Zwróć uwagę na design

Dzieci są bardzo wyczulone na wygląd i estetykę rzeczy, które ich otaczają. Z tego względu nie powinniśmy pomijać designu w momencie wyboru łóżka do dziecięcego pokoju. Dobrze, gdy wybrany przez nas egzemplarz jest nie tylko wygodny i funkcjonalny, ale także pasuje do pozostałych elementów wystroju wnętrza oraz oczywiście gdy podoba się także dziecku. Jeżeli zwrócimy uwagę nie tylko na jakość wykonania, ale i na wygląd, zyskamy pewność, że nasza pociecha długo będzie cieszyć się wygodnym miejscem na odpoczynek.

Wybór łóżka dla dziecka różni się trochę od doboru tego mebla do sypialni dla dorosłych. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na bezpiecznie wykończone krawędzie, dzięki którym zniwelujemy ryzyko uderzenia się o mebel lub spadnięcia z niego. Dodatkowym ważnym elementem jest funkcjonalność oraz sposób zaprojektowania mebla, który powinien nie tylko pasować do reszty dziecięcego pokoju, ale musi przede wszystkim podobać się jego małemu lokatorowi. Jeżeli nie mamy pewności lub nie możemy zdecydować się na konkretny model łóżka, zawsze warto poprosić o pomoc w sklepie czy biurze aranżacji wnętrz.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.